Invado rozwija swoje moce produkcyjne. Firma w tym i w przyszłym roku zamierza wydać niemal 60 milionów na inwestycje.
Invado – producent drzwi z Ciasnej, ma opracowany plan rozwoju na lata 2018-2020, który zatytułowany jest: „Zakład przyszłości”. Najważniejszym celem firmy jest doprowadzenie do automatyzacji procesu produkcyjnego, a także zwiększenie produkcji drzwi płaskich i ościeżnic regulowanych.
Automatyzacja produkcji jest ważna dla przedsiębiorstwa z wielu powodów. Jeden z nich wymienia Antoni Piosek, dyrektor techniczno-produkcyjny: – Ten, kto pracuje w dziale produkcyjnym wie, że drzwi techniczne ważą około 60 kg. Kiedy zsumuje się kilogramy, jakie podczas jednej zmiany musi podnieść człowiek, robi się naprawdę ciężko. Dlatego wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań jest niezwykle istotnym elementem rozwoju firmy – przyznaje Antoni Piosek.
Inwestycje w Invado to przede wszystkim rozbudowa powierzchni produkcyjnej. Firma powiększyła halę nr 28, w której znajduje się dział produkcji drzwi modułowych i ościeżnicy blokowej. Zakończono także rozbudowę magazynu oraz sortowni. Jednocześnie trwa budowa nowoczesnego centrum badawczo-rozwojowego wraz z halą laboratoryjną i salą szkoleniową. Inwestycja zostanie oddana do użytku jeszcze w tym roku.
Firma buduje także nową halę produkcyjną o powierzchni 8800 m2, która wkrótce zostanie oddana do użytku. Będą w niej wytwarzane drzwi płaskie, a obiekt zostanie wyposażony w automatyczne linie produkcyjne. Obok zaś stanie budynek stanowiący zaplecze socjalne dla pracowników.
Producent drzwi notuje wysoką sprzedaż drzwi modułowych. Dlatego linia do ich produkcji zostanie rozbudowana o dodatkowe stanowiska montażowe i dozbrojona w dwie automatyczne prasy oraz przelotowe centra obróbcze. Firma planuje zakup kolejnej linii do kompozycji i prasowania formatek drzwiowych. Działy produkcji drzwi modułowych, ościeżnicy blokowej i listew zostaną wyposażone w nowe podajniki do oklejarek.
Firma dba również o to, by inwestycje nie szkodziły środowisku i były bezpieczne. Dlatego uruchomiono m.in. nową stację filtrów przy hali nr 28, dzięki czemu do minimum ograniczyło się zapylenie, a także znacząco poprawiło się środowisko pracy. Adam Hucz, manager ds. marketingu wyjaśnia: – Skoro zależy nam na tym, by drzwi Invado były symbolem komfortu, musimy zwracać uwagę nie tylko na ostateczny kształt i jakość produktu, ale także na proces jego produkcji w kontekście środowiska naturalnego.
Wartość nakładów inwestycji w roku 2018 to kwota 28 364 950 zł, a w przyszłym roku to 29 601 401 zł.
Zobacz również
BAU 2025 – największe wydarzenie branży budowlanej (galeria)
W Monachium od wczoraj trwa największe wydarzenie branży budowlanej. Targi BAU 2025 zgromadziły licznych wystawców. Coraz więcej jest też zwiedzających. Na miejscu jest też redakcja „Forum Branżowego”. I tak jak obiecaliśmy relacjonujemy to wydarzenie.
Targi BAU 2025 rozpoczęte
Rozpoczęło się największe targowe wydarzenie tego roku - BAU 2025 w Monachium. W Niemczech nie mogło zabraknąć naszej redakcji, która relacjonuje to wydarzenie.
Forum Branżowe 01.2025 – czytaj w wersji online
Jest już dostępne styczniowe „Forum Branżowe”. Gościem najnowszego numeru jest Marek Klimek założyciel i prezes firmy Prez-Met. Jest to jedno...