Internorm z premierą w Rzeszowie zamiast w Norymberdze

Red.: |Data publikacji:

Internorm po przełożeniu targów Fensterbau Frontale 2020 postanowił nie zwlekać z prezentacją swoich premier. Na Podkarpackich Targach Budownictwa firma zaprezentowała nową generację okien z PCW-aluminium. Austriacki producent zakończył 2019 r. z 8-proc. wzrostem przychodów.

W związku z przełożeniem Fensterbau Frontale w Norymberdze (piszemy o tym TUTAJ), firma prezentuje swoje premiery na mniejszych imprezach. Podczas odbywających się w dniach 6-8 marca Podkarpackich Targach Budownictwa w Rzeszowie odbyła się premiera nowej generacji okien z PCW-aluminium. Okno KF 520 jest pierwszym modelem Internormu dostępnym w klasie odporności na włamanie RC3.

Okno z ukrytym skrzydłem jest od strony wewnętrznej zlicowane z ramą. W KF 520 zastosowano ukryte okucia oraz ukryte odprowadzenia wody. Co ciekawe, dzięki innowacyjnemu sposobowi ryglowania system blokujący znajduje się w ramie skrzydła. Dzięki temu rozwiązaniu rama ościeżnicy jest gładka, pozbawiona widocznych elementów metalowych. Premierowe okno Internormu pojawiło się już w ofercie producenta. Do 24 kwietnia objęte jest specjalną promocją            

Rok budżetowy 2019 firma Internorm zakończyła przychodami na poziomie 371 mln euro. Oznacza to wzrost o 8 proc. w porównaniu z rokiem wcześniejszym. Spółka osiągnęła wzrosty niemal na wszystkich rynkach. W rodzimej Austrii wyniósł on 6 proc., dzięki czemu wzmocniła tutaj pozycję lidera. W całym regionie DACH był on na poziomie 7,5 proc., natomiast w Europie Wschodniej i Wielkiej Brytanii miały one wartość dwucyfrową. Podobnie jak w ubiegłym roku firma około 58 proc. produkcji eksportuje.

Helmuth Berger, dyrektor zarządzający Internorm:

Bardzo się cieszymy ze znacznych wzrostów, który umacnia pozycję naszej marki w Europie. Rok 2019 charakteryzował się dalszym ożywieniem w nowym budownictwie, które mogliśmy wykorzystać dzięki naszej strategii jakości i innowacyjności w Europie, a zwłaszcza na naszym rodzimym rynku.

Internorm w tym roku planuje spore inwestycje. Firma chce zainwestować 7 mln euro w nowe linie produkcyjne, a kolejnych 13 mln przeznaczyć na modernizację zakładów produkcyjnych i inwestycje odtworzeniowe. Internorm zainwestuje też prawie 4 mln euro w sektor sprzedaży i usług oraz ponad 1 mln w inne obszary.

Zobacz również

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor oficjalnie otworzył w połowie stycznia nowy magazyn i nowe laboratorium. Budowa i wyposażenie obiektów trwało 19 miesięcy.

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor podliczył, że w 2022 r. firma zwiększyła produkcję o 13 proc. Udało się to m.in. dzięki większym mocom produkcyjnym.

To nie był zły sezon

To nie był zły sezon

Nastroje w branży nie są wcale złe, bo kolejne podwyżki cen uratowały wyniki finansowe. Nawet producenci drzwi drewnianych informują, że w swoich bilansach odnotują na koniec roku jednocyfrowe wzrosty przychodów.

1