Internorm przekroczył prognozy

Red.: |Data publikacji:

Internorm, austriacki producent stolarki, podsumował rok 2021 pod względem handlowym. Firma z siedzibą w Traun rozwijała się w tym okresie szybciej niż rynek i udało się z nawiązką osiągnąć zakładane rezultaty.

Internorm osiągnął w sezonie 2021 przychód na poziomie 421 mln euro, a to oznaczało wzrost na poziomie 14 proc. bo był to rezultat o 53 mln euro lepszy niż w roku 2020. Według reprezentantów firmy szczególnie dobrze wyglądała sprzedaż we Włoszech, gdzie sprzedaż rozwinęła się w znaczącym stopniu.

Christian Klinger, współwłaściciel IFN i rzecznik firmy:

Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest w atrakcyjnych modelach wsparcia finansowego. We Włoszech można zobaczyć, jak wiele można osiągnąć dzięki niebiurokratycznym i wysokim dotacjom na termomodernizację budynków.

Internorm prognozuje, że w najbliższych latach sprzedaż również będzie się rozwijać, a w sezonie 2022 zakłada wzrost w wysokości 9 proc. By to osiągnąć Austriacy planują duże inwestycje – dostawca chce zainwestować 160 mln euro na rozbudowę swoich zakładów pracowników. Planuje też nowe produkty i wzrost zatrudnienia do 2024 roku.

Jak poinformowali przedstawiciele firmy, produkty Internormu trafiają przede wszystkim na rynek pierwotny.  Christian Klinger komentuje:

Naszymi produktami chcemy nadal zachwycać pod względem poziomu technologicznego i energooszczędności. Nasze ponadnormatywne wzrosty w 2021 roku potwierdzają słuszność naszej strategii i naszych działań. Nadal będziemy zwiększać nasze zaangażowanie w ochronę klimatu. Postrzegamy to jako nasza odpowiedzialność, by nadal zwracać uwagę na pilność tego tematu.

Przypomnijmy, że pod koniec 2021 roku Internorm nabył większościowy pakiet w firmie Neuffer Windows + Doors GmbH z siedzibą w Stuttgarcie, która specjalizuje się w sprzedaży stolarki online. To kolejny krok do rozwoju e-commerce austriackiej grupy. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Internorm po raz kolejny inwestuje w e-commerce

Zobacz również

Wzmocnienia wciąż na fali, choć z mniejszą rentownością

Wzmocnienia wciąż na fali, choć z mniejszą rentownością

MFO, producent wzmocnień stalowych, odnotował w I półroczu br. wyraźny wzrost przychodów. Zmniejszył się natomiast wypracowany zysk netto.

Vivento zbudowało halę produkcyjną i planuje nowy magazyn

Vivento zbudowało halę produkcyjną i planuje nowy magazyn

Vivento zbudował nowa halę produkcyjną, Firma planuje także kolejna inwestycję i chce zbudować magazyn wyrobów gotowych.

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

NSG i AGC podsumowały II kwartał bieżącego roku. Spółki podnosiły ceny na swoje produkty, by zrekompensować podwyżki.

1