Indie jednym z kluczowych rynków dla Schüco

Red.: PG |Data publikacji: 2021-09-17

Schüco przejęło pakiet większościowy firmy Alufit, wiodącego w Indiach producenta fasad aluminiowych. Niemiecka spółka chce osiągnąć w ramach tego joint venture 100 mln euro rocznych obrotów.

Dzięki tej akwizycji Schüco planuje skoncentrować się na dużych projektach fasadowych w sektorze komercyjnym i sektorach infrastrukturalnych w Indiach. Celem jest osiągnięcie przez Alufit 100 mln euro obrotu.

Andreas Engelhardt, prezes i partner zarządzający Schüco International KG:

Indie to jeden z najaktywniej rozwijających się komercyjnie i infrastrukturalnie rynków na świecie. Jest on zatem kluczowy dla Schüco, które dąży do poszerzania swojej obecności na rynkach międzynarodowych. Wspólne przedsięwzięcie z Alufit przynosi nam mocną platformę do wzrostów na rynku indyjskim. Koncentrując się na wysokiej jakości i nowoczesnej produkcji Alufit jest idealnym partnerem w dostarczaniu zrównoważonych rozwiązań dla dużych projektów elewacyjnych w Indiach.

Dyrektorem zarządzającym tym przedsiębiorstwem joint venture będzie Pankaj Keswani, który do tej pory kierował tą indyjską spółką.

Pankaj Keswani, dyrektor zarządzający Alufit International Pvt. Ltd

To kamień milowy dla całej rodziny Alufit, która niestrudzenie pracowała, aby stać się wiodącym producentem fasad w Indiach. W ciągu ostatnich trzech dekad firma Alufit zrealizowała ponad 1000 projektów o różnej wielkości, zakresie i złożoności z zachowaniem wysokiej jakości i profesjonalizmu. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z firmą Schüco, aby zaoferować budowniczym i inwestorom rozwiązania, które przesuwają granice innowacji i usług oraz podnoszą poprzeczkę w zakresie przegród budowlanych w Indiach.

Firma Alufit została założona w 1984 roku. Obecnie posiada trzy nowoczesne zakłady produkcyjne zlokalizowane w Bengaluru, Hosur i Bombaju. Firma ma na koncie prestiżowe realizacje w całym kraju. Wśród nich warto wymienić centrum handlu w Ćennaj, park wiedzy Nirlon w Mumbaju, czy budynki portu lotniczego w Hajdarabad.

Zobacz również

Roszady w branży maszynowej

Roszady w branży maszynowej

Biesse Group przejęła 100 proc. udziałów Forvet Costruzione Macchine Speciali. Wartość umowy to około 41 mln euro.

Mamy już 3 lata!

Mamy już 3 lata!

Serwis ForumBranzowe.com obchodzi dziś trzecie urodziny! Oficjalnie wystartowaliśmy podczas Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2018 na PGE Narodowym. Jak rozwijał się w tym czasie nasz portal?

Największe firmy z branży na Podkarpaciu

Największe firmy z branży na Podkarpaciu

Złota Setka Firm Podkarpacia to zestawienie największych firm w regionie. Właśnie poznaliśmy przedsiębiorstwa, które dobrze poradziły sobie w 2020 r.

1