Hörmann i Dormakaba ograniczają emisję CO2

Autor: |Data publikacji:

Od 1 czerwca tego roku Hörmann ma kupować od Dormakaby produkty neutralne pod względem emisji CO2. W ten sposób obie firmy rozpoczęły współpracę w zakresie zrównoważonego rozwoju. 

Umowę o współpracy zawarli Martin Hörmann, partner Grupy Hörmann (po prawej) i Michael Hensel, dyrektor zarządzający Dormakaba Deutschland (po lewej).

Tego rodzaju działania mają szczególnie duże znaczenie dla producenta bram i drzwi. Nie jest on bowiem w stanie wpływać na emisje powstające w takich obszarach, jak chociażby wytwarzanie komponentów. Dlatego tak ważne są proekologiczne działania również poszczególnych dostawców i potwierdzenie efektów odpowiednimi dokumentami.

Nawiązując współpracę Dormakaba podkreśliła, że jako dostawca jest aktywnie zaangażowana w działania na rzecz ochrony klimatu. Jednocześnie wyroby firmy z deklaracją środowiskową produktu neutralnego pod względem emisji CO2 dają odbiorcom gwarancję rzeczywistego zmniejszenia negatywnego wpływu na otoczenie.

Przedstawiciele obu firm mają nadzieję, że rozpoczęta właśnie współpraca będzie dobrym przykładem dla innych. Zaangażuje dostawców i partnerów w działania na rzecz ochrony klimatu i zachęci ich do aktywności.

Dla nas to ważny i słuszny krok, który dodaje nam otuchy w naszych działaniach. Mamy nadzieję, że naśladowców i towarzyszy broni będzie znacznie więcej, ponieważ tylko razem możemy osiągnąć cel, jakim jest utrzymanie jak najmniejszego śladu ekologicznego – powiedział Martin Hörmann, jeden ze wspólników w Grupie Hörmann.

Zobacz również

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro w USA uruchamia fabrykę schodów strychowych. Mieści się ona w miejscowości Elizabeth City w Karolinie Północnej.

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

W dniach 22–23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD.

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

Fala protestów w związku z nierozliczonymi umowami w ramach programu „Czyste Powietrze”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zalega z wypłatami pojedynczym firmom nawet po kilkadziesiąt milionów złotych.