Hensfort z rekordowym eksportem

Red.: |Data publikacji:

Przemyski Hensfort zakończy mijający rok wyraźnym, dwucyfrowym wzrostem wartości sprzedaży. Rekordowym wynikom wyraźnie pomógł tym razem wzrost eksportu o ponad połowę.

Największy odbiorca systemów Deceuninck w Polsce, przemyska firma Hensfort, zalicza mijający rok do niezwykle udanych, bo odnotował w nim rekordy. Przychody tego przedsiębiorstwa prawdopodobnie przekroczą na koniec 2022 roku wartość 130 mln zł, co oznacza 30-proc. wzrostu w stosunku do roku poprzedniego. Jeszcze więcej, bo aż o 55 proc. wzrosła tu sprzedaż eksportowa. Najbardziej do Włoch (o 120 proc.), do Niemiec (o 40 proc.) oraz do Czech (o 25 proc.).

Hensfort zamierza w dalszym ciągu rozwijać się na rynkach zagranicznych. Poza Włochami i Niemcami stawia na rynek brytyjski, gdzie uzyskał certyfikat PAS24, potwierdzający podwyższone wymagania bezpieczeństwa dla drzwi i okien z Przemyśla. Już w tym sezonie firma dostarczyła stolarkę do kilku inwestycji w Wielkiej Brytanii, m.in. w zabytkowym centrum Huddersfield oraz w akademiku w Bolton. Innym kierunkiem, w który inwestuje Hensfort jest rynek amerykański, gdzie dostarczono już w tym roku produkty na inwestycje w stanie New Jersey. Firma spodziewa się, że w najbliższych miesiącach uda jej się utrzymać wzrostowy trend sprzedaży.

Andrzej Mazur, dyrektor handlowy przemyskiego producenta, komentuje:

Kryzys związany z koronawirusem, a następnie wybuch wojny na Ukrainie wymagały od nas nadzwyczajnego zaangażowania analitycznego i zwinności operacyjnej. Dlatego też opieramy się już nie tylko na krajach, w których budujemy pozycję od lat, ale również umacniamy się w nowych regionach, których perspektywy inwestycyjne na kolejne lata wydają się być niezwykle interesujące.

Zobacz również

Szwajcarski rynek się kurczy

Szwajcarski rynek się kurczy

Z podsumowania szwajcarskiego rynku stolarki za 2022 rok wynika, że od kilku lat regularnie spada produkcja okien w tym kraju. Pocieszeniem może być fakt, że stolarka drewniana i ślusarka aluminiowa notują rekordowe wyniki.

Segment bram przemysłowych czeka stagnacja

Segment bram przemysłowych czeka stagnacja

Segment bram przemysłowych będzie notował spadki popytu. W najbliższych latach wzrost wolumenu sprzedaży będzie maksymalnie na 1,7 proc.

Niemcy: wzrost na rynku drzwi wejściowych

Niemcy: wzrost na rynku drzwi wejściowych

Jak wynika z danych zebranych przez instytut badań rynku Branchenradar.com, rynek zewnętrznych drzwi wejściowych w Niemczech w 2022 roku urósł, ale nie za sprawą wzrostu popytu.

1