Hensfort z rekordowym eksportem

Red.: |Data publikacji:

Przemyski Hensfort zakończy mijający rok wyraźnym, dwucyfrowym wzrostem wartości sprzedaży. Rekordowym wynikom wyraźnie pomógł tym razem wzrost eksportu o ponad połowę.

Największy odbiorca systemów Deceuninck w Polsce, przemyska firma Hensfort, zalicza mijający rok do niezwykle udanych, bo odnotował w nim rekordy. Przychody tego przedsiębiorstwa prawdopodobnie przekroczą na koniec 2022 roku wartość 130 mln zł, co oznacza 30-proc. wzrostu w stosunku do roku poprzedniego. Jeszcze więcej, bo aż o 55 proc. wzrosła tu sprzedaż eksportowa. Najbardziej do Włoch (o 120 proc.), do Niemiec (o 40 proc.) oraz do Czech (o 25 proc.).

Hensfort zamierza w dalszym ciągu rozwijać się na rynkach zagranicznych. Poza Włochami i Niemcami stawia na rynek brytyjski, gdzie uzyskał certyfikat PAS24, potwierdzający podwyższone wymagania bezpieczeństwa dla drzwi i okien z Przemyśla. Już w tym sezonie firma dostarczyła stolarkę do kilku inwestycji w Wielkiej Brytanii, m.in. w zabytkowym centrum Huddersfield oraz w akademiku w Bolton. Innym kierunkiem, w który inwestuje Hensfort jest rynek amerykański, gdzie dostarczono już w tym roku produkty na inwestycje w stanie New Jersey. Firma spodziewa się, że w najbliższych miesiącach uda jej się utrzymać wzrostowy trend sprzedaży.

Andrzej Mazur, dyrektor handlowy przemyskiego producenta, komentuje:

Kryzys związany z koronawirusem, a następnie wybuch wojny na Ukrainie wymagały od nas nadzwyczajnego zaangażowania analitycznego i zwinności operacyjnej. Dlatego też opieramy się już nie tylko na krajach, w których budujemy pozycję od lat, ale również umacniamy się w nowych regionach, których perspektywy inwestycyjne na kolejne lata wydają się być niezwykle interesujące.

Zobacz również

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass, należący do 10 największych producentów szyb zespolonych w Polsce, podsumował wyniki finansowe z poprzedniego roku.

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Zambrowski producent okien z PCW i aluminium, firma Monolit, kontynuuje działalność inwestycyjną. Obecnie buduje halę produkcyjną.

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Wartość zamówień pozyskanych przez Grupę Mercor w kwietniu 2024 była wyższa niż rok wcześniej, ale też przewyższyła poziom z marca bieżącego roku.

1