Häfele podsumowało pod względem handlowym rok 2022. Mimo wielu wyzwań, udało się osiągnąć wzrost sprzedaży.
Häfele podliczyło, że rok 2022 firma zakończyła 10-procentowym wzrostem ze sprzedaży. Natomiast wartość obrotów za ubiegły rok wyniosła 1,87 mld euro w stosunku do 1,7 mld w roku 2021. Przedsiębiorstwo ok. 80 proc. swoich obrotów realizuje za granicą, czyli poza Niemcami. W ubiegłym roku najlepsze wyniki firma odnotowała w regionie Ameryki i w Azji Południowo-Wschodniej. Ten wynik jest szczególnie satysfakcjonujący, bo udało się go osiągnąć w czasie wciąż trwających ograniczeń związanych z koronawirusem, dużej inflacji, spowolnienia w światowej gospodarce, a przede wszystkim wojny w Ukrainie.

W połowie minionego roku udało się także zakończyć inwestycję – otwarty został magazyn wysokiego składowania w siedzibie firmy w Nagold w Niemczech. To obiekt, dzięki któremu udało się usprawnić procesy logistyczne. Firma jest dostawcą klamek dla branży stolarki otworowej – okien i drzwi, ale także dla przemysłu meblarskiego. Häfele ma swoje oddziały w 38 krajach i zatrudnia ok. 8 tys. pracowników. W 2023 r. firma będzie obchodziła 100-lecie swojej działalności.
Zobacz również
Veteco i Smart Doors częścią International Construction Week 2026
Targi Veteco 2026 odbędą się w dniach 10–13.11.2026 roku w Ifema Madrit. Razem z Smart Doors są częścią International Construction Week.
Forum Webinar – nowości na sezon 2026
Anna Domańska i Paweł Gregorczyk opowiedzieli o nowościach branży stolarki w I połowie 2026 roku. Forum Webinar odbył się w czwartek 21 maja, partnerem wydarzenia była firma RAILING.
Nowe władze POiD i tematy XVI Kongresu Stolarki Polskiej
XVI Kongres Stolarki Polskiej: nowe władze POiD, konkurencyjność branży, sukcesja, sprzedaż i wnioski z debaty o rynku stolarki.



