Grupa Würth zakłada dwucyfrowe wzrosty do końca roku

Red.: |Data publikacji:

Grupa Würth, jeden z czołowych dostawców materiałów montażowych i mocujących, po pierwszym półroczu 2022 roku miała sprzedaż na poziomie blisko 10 mld euro. Oznacza to kilkunastoprocentowy wzrost względem analogicznego okresu w roku ubiegłym.

Od stycznia do czerwca 2022 roku przychody Grupy Würth wyniosły 9,9 mld euro. Oznacza to wzrost o 18,4 proc. względem pierwszego półrocza roku 2021. Po uwzględnieniu różnic walutowych wzrost szacowany jest na poziomie 17 proc. W Niemczech grupa miała przychody na poziomie 3,9 mld euro (wzrost o 12,7 proc.), a na zagranicznych rynkach wyniosły one 6 mld euro (wzrost o 22,3 proc.).

Grupa odnotowała duże wzrosty w sprzedaży online. Przychody e-commerce wzrosły o 21,4 proc. w porównaniu z okresem od stycznia do czerwca 2021 roku. Obecnie sprzedaż w internecie stanowi już 1/5 udziału w sprzedaży ogółem. Wynik operacyjny Grupy Würth wyniósł 720 mln euro i był znacznie wyższy niż w roku poprzednim (520 mln euro).

Robert Friedmann, rzecznik zarządu Grupy Würth:

Perspektywy na drugą połowę 2022 roku z pewnością nie są idealne ze względu na trudniejsze warunki ramowe. Niemniej jednak obecnie zakładamy dalszy pozytywny rozwój firmy z dwucyfrowym wzrostem sprzedaży w 2022 roku, pod warunkiem, że globalna sytuacja gospodarcza i polityczna nie ulegnie drastycznemu pogorszeniu.

Grupa Würth na początku 2022 roku poinformowała, że poprzedni sezon był dla niej rekordowy pod względem przychodów. Rekordowy był również zys. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Zobacz również

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass, należący do 10 największych producentów szyb zespolonych w Polsce, podsumował wyniki finansowe z poprzedniego roku.

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Zambrowski producent okien z PCW i aluminium, firma Monolit, kontynuuje działalność inwestycyjną. Obecnie buduje halę produkcyjną.

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Wartość zamówień pozyskanych przez Grupę Mercor w kwietniu 2024 była wyższa niż rok wcześniej, ale też przewyższyła poziom z marca bieżącego roku.

1