Grupa SCM podsumowała wyniki za ubiegły rok. W firmie zmienił się także zarząd.
Włoska Grupa SCM, która dostarcza maszyny m.in. do produkcji stolarki, poinformowała o wynikach za rok 2022. Firma odnotowała w zakończonym sezonie rekordowo wysokie wyniki ze sprzedaży. Obroty wyniosły 850 mln euro i jest to wzrost o 14 proc. w stosunku do roku 2021. Eksport w ubiegłym roku stanowił ok. 90 proc. udziału w sprzedaży. Grupa uważa, że pozytywny trend w sprzedaży maszyn się utrzyma, bo ubiegły rok firma zakończyła złożonymi zamówieniami o wartości 900 mln euro.

Zarząd SCM jest zadowolony z wyników, biorąc pod uwagę trudną sytuację na rynku, czyli głównie rosnące ceny surowców, w tym przede wszystkim elektronicznych komponentów. Także w roku 2023 środowisko makroekonomiczne jest wymagające, ale firma chce mimo to zwiększać swoje udziały w sprzedaży w różnych sektorach, m.in. obróbki drewna. Spółka ma także nowy zarząd. Andrea Aureli został prezesem zarządu, a zastąpił Giovanniego Gemmaniego, który został wiceprezesem. Wiceprezesem został także Enrico Aureli. Dyrektorem generalnym pozostał Marco Mancini. W Polsce SCM dostarcza maszyny i narzędzia do obróbki drewna.
Zobacz również
Mateusz Kłosek spotkał się z pracownikami. Sprzedaż Eko-Okien na ostatniej prostej?
Na początku tygodnia odbyło się kilka rozmów właściciela Eko-Okien Mateusza Kłoska z grupą pracowników. Rozmowy dotyczyły przyszłej sytuacji firmy i zbliżającej się sprzedaży.
Branża stolarki wspiera sportowców
Kolejne sukcesy i ciekawe inicjatywy sportowe, w których swój udział mają firmy branży stolarki. Tym razem piszemy o sportach siłowych, dziecięcej i dziewczęcej piłce nożnej, a także o odpowiednich dla tej pory roku konkurencjach - narciarstwie oraz Zimowych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym.
Zapraszamy na konferencję Stowarzyszenia Monterów Stolarki w Poznaniu
Konferencja Stowarzyszenia Monterów Stolarki „Nowy wymiar certyfikacji” odbędzie się 4.02.2026 r. w Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej.


