Grupa Roto ze wzrostami i pozytywnymi prognozami

Red.: |Data publikacji:

Grupa Roto pod względem obrotów urosła w ostatnich trzech latach o 1/3 a tegoroczne wyniki oraz prognoza na kolejny sezon zapowiadają dalsze wzrosty – usłyszeliśmy podczas corocznego międzynarodowego spotkania dla mediów.

W dniu 17 listopada w miejscowości Rottach-Egern w Niemczech odbywa się 17. edycja Międzynarodowego Dnia Prasy Branżowej, organizowana przez Grupę Roto. Uczestniczą w nim dziennikarze z 15 krajów. Podczas spotkania dr Eckhard Keill, stojący na czele Roto Frank Holding AG, podzielił się z przedstawicielami mediów dotychczasowymi wynikami grupy w tym sezonie oraz prognozami na kolejny.

Od 2020 roku obroty Grupy Roto wzrosły o prawie 30 proc. W tym czasie wszystkie dywizje funkcjonujące w holdingu przekroczyły swoje plany sprzedażowe i umocniły pozycję rynkową. Poprzedni sezon Roto zakończyło rekordowymi przychodami na poziomie 807 mln euro.

Ten sezon, pomimo braku oczekiwanego uspokojenia na rynkach i jednocześnie nowych wyzwań po inwazji Rosji na Ukrainę, również zapowiada się dla holdingu pozytywnie. Jak wynika z zaprezentowanych danych, do września 2022 roku Grupa Roto odnotowała sprzedaż na poziomie niemal 674 mln euro, a to oznacza wzrost na poziomie 9,2 proc. względem analogicznego okresu w roku poprzednim. Nowe udziały w rynku udało się zdobyć wszystkim dywizjom w grupie i jak podkreślił Eckhard Keill, prezentują one obecnie przyszłościowe produkty oraz usługi.

W ciągu dwóch lat, które upłynęły od wybuchu pandemii koronawirusa, Grupa Roto pokazała, że ​​potrafi śmiało stawiać czoła nieznanym i poważnym wyzwaniom – powiedział szef holdingu ze sceny Seeforum w Rottach-Egern.

Grup Roto podzieliła się pozytywnymi informacjami nie tylko na temat obecnego ale również kolejnego sezonu. Według prognozy na rok 2023 przewidywany jest wysoki jednocyfrowy wzrost. Według Eckharda Keilla branża może bowiem nadal czerpać korzyści z potrzeby poprawy przez inwestorów efektywności energetycznej budynków. Zauważył on, że choć na 2023 rok przewidywany jest spadek na rynku nowego budownictwa w równym stopniu dla Europy, Ameryki i Azji, to popyt na elementy budowlane niekoniecznie musi drastycznie spadać.  Podczas spotkania z dziennikarzami z całego świata argumentował to perspektywą średnioterminową, w ramach której producenci stolarki otworowej na całym świecie mają do czynienia z utrzymującym się popytem, którego końcem będzie dopiero zakończenie termomodernizacji zasobów budowlanych oraz wybudowanie niezbędnej dodatkowej powierzchni mieszkalnej. – Mówimy zatem o odległej, bardzo odległej przyszłości – podsumował Keill.

 

Zobacz również

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass, należący do 10 największych producentów szyb zespolonych w Polsce, podsumował wyniki finansowe z poprzedniego roku.

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Zambrowski producent okien z PCW i aluminium, firma Monolit, kontynuuje działalność inwestycyjną. Obecnie buduje halę produkcyjną.

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Wartość zamówień pozyskanych przez Grupę Mercor w kwietniu 2024 była wyższa niż rok wcześniej, ale też przewyższyła poziom z marca bieżącego roku.

1