Grupa Roto idzie na rekord

Autor: |Data publikacji:

Jak prognozował podczas międzynarodowej konferencji prasowej Eckhard Keill, prezes Roto Frank Holding AG, ten sezon powinien zakończyć się rekordowymi wynikami dla tej niemieckiej grupy.

Podczas 16. Międzynarodowego Dnia Prasy Branżowej, który odbył się 11 listopada 2021 roku w Düsseldorfie w Niemczech,  Grupa Roto podała prognozy dotyczące tegorocznych wyników. W okresie od stycznia do września 2021 roku osiągnęła ona przychody w wysokości 617,1 mln euro. Po pierwszych dziewięciu miesiącach ubiegłego roku przychody były na poziomie 511,8 mln euro, a to oznacza, że w tym sezonie grupa odnotowała wzrost w wysokości 20,6 proc.

Roto Frank Holding AG prognozuje jednak, że ostatni kwartał może przynieść wyhamowanie dynamiki. Wszystko za sprawą gromadzenia w ostatnich miesiącach przez partnerów rynkowych dużych zapasów w związku z kryzysem surowcowym. Eckhard Keill, prezes Roto Frank Holding AG, poinformował uczestników konferencji, że pomimo potencjalnego osłabienia dynamiki sprzedaży, całkowity obrót grupy powinien wynieść ok. 800 mln euro, co byłoby bezprecedensowym rekordem w historii Roto. Podobnie jak w latach ubiegłych 2/3 sprzedaży stanowią rynki zagraniczne.

Również w przypadku zysków Grupa Roto odnotowała wzrosty. Eckhard Keill mówił o „szczególnie pozytywnym wyniku I półrocza”. Jednak i w tym przypadku prognozowany jest słabszy ostatni kwartał. Wśród powodów firma wymienia wysoką bazę porównawczą – w ostatnim kwartale 2020 roku nastąpiło bardzo dynamiczne odbicie po lockdownach związanych z pandemią koronawirusa. Ponadto w tym sezonie nie było możliwe pełne zrekompensowanie ekstremalnie wysokich kosztów zakupu materiałów. Jak podsumował prezes Grupy Roto, ma to być mimo wszystko „bardzo dobry rok pod kątem zysków”.

Wśród wyzwań stojących przed grupą jak i całą branżą w 2022 roku, oprócz problemów na rynku surowców i pandemii, Eckhard Keill wymienił w swoim wystąpieniu jeszcze jedno: decyzje polityczne, które wpływają na prowadzenie działalności gospodarczej. – Politycy powinni rozwiązywać problemy a nie tworzyć nowe – powiedział prezes Roto Frank Holding AG. Według niego często zdarza się jednak to drugie, a za przykład posłużyła mu niemiecka ustawa o łańcuchu dostaw, która zobowiązuje firmy do systematycznego identyfikowania ryzyka dla środowiska naturalnego i ewentualnego naruszania praw człowieka wśród poddostawców, niezależnie od ich miejsca działalności.

Podczas konferencji prasowej przedstawiciele Grupy Roto potwierdzili też, że na ten moment planują swój udział w targach Fensterbau Frontale 2022 w Norymberdze (aktualizowana lista firm, które zadeklarowały swoje plany względem tej imprezy znajduje się TUTAJ).

 

Zobacz również

Veka sponsorem lokalnego sportu, Wiśniowski wspiera skoczka

Veka sponsorem lokalnego sportu, Wiśniowski wspiera skoczka

W ostatnim czasie kilka firm z naszej branży pochwaliło się wsparciem dla sportowców. Wiśniowskiego będziemy oglądać w Pucharze Świata w skokach narciarskich, a Veka będzie widoczna podczas meczów Pucharu Polski. Fakro kontynuuje współpracę z piłkarkami, a Lanko i Oknamix zaczyna z piłkarzami.

Producenci stolarki w rankingu „Najcenniejsze firmy rodzinne 2024”

Producenci stolarki w rankingu „Najcenniejsze firmy rodzinne 2024”

Producenci stolarki mają swoją reprezentację w tegorocznym rankingu najcenniejszych firm rodzinnych. Jego autorzy wyłonili laureatów spośród przedsiębiorstw w poszczególnych województwach.

CAL posadził kolejnych 10 tysięcy drzew

CAL posadził kolejnych 10 tysięcy drzew

W drugiej połowie października pracownicy CAL tradycyjnie posadzili kolejnych 10 tysięcy drzew. Akcja, którą rokrocznie prowadzi suwalski producent drzwi, doczekała już siódmej edycji. Partnerem wydarzenia było "Forum Branżowe".