Grupa PSB mówi o ostrożnych oczekiwaniach branży budowlanej

Red.: |Data publikacji:

Grupa PSB po raz 21. zorganizowała targi w Kielcach. Było to pierwsze spotkanie na żywo po dwóch poprzednich edycjach online.

Producenci materiałów budowlanych oraz przedstawiciele marketów spotkali się w dniach 1-2 marca na kolejnej edycji Targów Grupy PSB. W tym roku, tak jak i w poprzednich latach, wydarzenie miało miejsce na terenie Targów Kielce. Było to też pierwsze spotkanie na żywo po dwóch wcześniejszych edycjach organizowanych online z powodu pandemii. Spotkanie Grupy PSB to jedno z najważniejszych imprez targowych w Polsce, podczas których zawierane są umowy na dany sezon. To jednocześnie barometr nastrojów w branży budowlanej.

Podczas marcowych targów obecnych było 280 wystawców i 350 partnerów Grupy PSB, natomiast osób prowadzących negocjacje było ponad 4 tys. Udało się zawrzeć 14 tys. kontraktów o wartości 396 mln zł. PSB podliczyło, że w ten sposób średnio pojedynczy wystawca wyjechał z portfelem zamówień o wartości 1,4 mln zł, a partner 1,1 mln zł. To więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym. W 2022 r. wystawca zebrał zamówienia na kwotę 1,35 mln zł, a pojedynczy partner złożył zamówienia na kwotę 850 tys. zł. Według PSB te dane wskazują na „ostrożne oczekiwania branży odnośnie popytu na materiały budowlane w najbliższych miesiącach”.

W tym roku wśród wystawców znaleźli się przedstawicieli branży stolarki otworowej, były to m.in. firmy: Domino, Invado, Pol-Skone, Velux, Voster, a także Bostik, Fischer, Lakma, Selena, Soudal, Klimas Wkręt-Met czy Akzo Nobel.

Zobacz również

Włoskie targi promują bardziej zrównoważone środowisko

Włoskie targi promują bardziej zrównoważone środowisko

Zbliża się termin ME-EXPO 2023 - największych włoskich targów dla branży budowlanej. Organizatorzy zaproponowali nową formułę tej imprezy, dobywającej się co dwa lata.

Grupa Kęty w trzecim kwartale zanotowała wzrost wolumenu

Grupa Kęty w trzecim kwartale zanotowała wzrost wolumenu

Grupa Kęty poinformowała o szacunkowych wynikach za trzeci kwartał. W tym okresie Aluprof osiągnął wzrost przychodów ze sprzedaży.

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Jak wskazują analitycy, 63 proc. największych firm w kraju przygotowuje raport dotyczący tematyki ESG, a 17 proc. poświęca temu miejsce w sprawozdaniach rocznych.

1