Grupa PSB mówi o ostrożnych oczekiwaniach branży budowlanej

Autor: |Data publikacji:

Grupa PSB po raz 21. zorganizowała targi w Kielcach. Było to pierwsze spotkanie na żywo po dwóch poprzednich edycjach online.

Producenci materiałów budowlanych oraz przedstawiciele marketów spotkali się w dniach 1-2 marca na kolejnej edycji Targów Grupy PSB. W tym roku, tak jak i w poprzednich latach, wydarzenie miało miejsce na terenie Targów Kielce. Było to też pierwsze spotkanie na żywo po dwóch wcześniejszych edycjach organizowanych online z powodu pandemii. Spotkanie Grupy PSB to jedno z najważniejszych imprez targowych w Polsce, podczas których zawierane są umowy na dany sezon. To jednocześnie barometr nastrojów w branży budowlanej.

Podczas marcowych targów obecnych było 280 wystawców i 350 partnerów Grupy PSB, natomiast osób prowadzących negocjacje było ponad 4 tys. Udało się zawrzeć 14 tys. kontraktów o wartości 396 mln zł. PSB podliczyło, że w ten sposób średnio pojedynczy wystawca wyjechał z portfelem zamówień o wartości 1,4 mln zł, a partner 1,1 mln zł. To więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym. W 2022 r. wystawca zebrał zamówienia na kwotę 1,35 mln zł, a pojedynczy partner złożył zamówienia na kwotę 850 tys. zł. Według PSB te dane wskazują na „ostrożne oczekiwania branży odnośnie popytu na materiały budowlane w najbliższych miesiącach”.

W tym roku wśród wystawców znaleźli się przedstawicieli branży stolarki otworowej, były to m.in. firmy: Domino, Invado, Pol-Skone, Velux, Voster, a także Bostik, Fischer, Lakma, Selena, Soudal, Klimas Wkręt-Met czy Akzo Nobel.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1