Grupa Profine rozpocznie ogromną inwestycję

Red.: |Data publikacji:

Profine inwestuje w odnawialne źródła energii. Firma ogłosiła, że zbuduje farmę fotowoltaiczną w Bułgarii. Wartość tej inwestycji jest ogromna!

Profine Energy, podmiot należący do Grupy Profine inwestuje w odnawialne źródła energii. Firma planuje wybudowanie farmy fotowoltaicznej w północno-zachodniej części Bułgarii. Co warte podkreślenia, wartość tej inwestycji wynosi ponad 1 miliard euro, to jednocześnie jedna z największych jednorazowych inwestycji w bułgarskiej gospodarce.

Peter Mrosik, dyrektor zarządzający Grupy Profine wyjaśniał, że celem tej inwestycji jest przede wszystkim pełne zaopatrzenie grupy w energię ze źródeł odnawialnych. Inwestycja powstawać będzie przy wsparciu bułgarskich władz. Minister przemysłu Bułgarii obiecał przyspieszenie procedur administracyjnych oraz zaproponował różne „środki motywujące” dla inwestora. Obecnie niemieckie przedsiębiorstwo jest na etapie rejestracji działalności Profine Energy w Bułgarii.

Dyrektorzy zarządzający Markus Wirth (czwarty od lewej) i dr Peter Mrosik (czwarty od prawej), Galab Donev, premier Bułgarii (trzeci od prawej) i Nikola Stoyanov, minister gospodarki (drugi od prawej).

Zobacz również

Szwajcarski rynek się kurczy

Szwajcarski rynek się kurczy

Z podsumowania szwajcarskiego rynku stolarki za 2022 rok wynika, że od kilku lat regularnie spada produkcja okien w tym kraju. Pocieszeniem może być fakt, że stolarka drewniana i ślusarka aluminiowa notują rekordowe wyniki.

Segment bram przemysłowych czeka stagnacja

Segment bram przemysłowych czeka stagnacja

Segment bram przemysłowych będzie notował spadki popytu. W najbliższych latach wzrost wolumenu sprzedaży będzie maksymalnie na 1,7 proc.

Niemcy: wzrost na rynku drzwi wejściowych

Niemcy: wzrost na rynku drzwi wejściowych

Jak wynika z danych zebranych przez instytut badań rynku Branchenradar.com, rynek zewnętrznych drzwi wejściowych w Niemczech w 2022 roku urósł, ale nie za sprawą wzrostu popytu.

1