Grupa Mercor dywersyfikuje ofertę

Autor: |Data publikacji:

Grupa Mercor SA niedawno opublikowała swoje wyniki finansowe za rok obrotowy 2023/2024. Trwa on od 1 kwietnia do 31 marca kolejnego roku. Wyniki zostały szerzej omówione podczas konferencji prasowej. Dowiedzieliśmy się z niej, że producent zabezpieczeń przeciwpożarowych, podejmuje dywersyfikację działalności.

W zakończonym roku obrotowym zysk netto wzrósł, EBIT wyniósł 57,1 mln zł, a EBITDA 76,3 mln zł. Krzysztof Krempeć, prezes zarządu Mercor SA oceniając sytuację bieżącą uważa, że po jeszcze trudnych kilku miesiącach rynek inwestycyjny powinien się poprawić. Spółka obecnie sprzedaje też magazyny energii i w tym segmencie zauważalna jest duża niepewność inwestorów dotycząca dotacji. Czekają oni na decyzje w sprawie uruchomienia finansowania i chwilowo powstrzymują się z zamówieniami.

Firma podkreśla też znaczenie podejmowanej od pewnego czasu dywersyfikacji, zarówno geograficznej, jak i produktowej. Od 3 lat przeistacza się z producenta wyrobów takich jak drzwi czy klapy pożarowe w przedsiębiorstwo ukierunkowane na technologię. Obecnie ma również kompletne systemy sterujące całymi rozwiązaniami, także systemy kontroli bezpieczeństwa w dużych obiektach. Sprzedaje również rozwiązania związane z softwar’em.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1