Grupa Kęty w trzecim kwartale zanotowała wzrost wolumenu

Red.: |Data publikacji:

Grupa Kęty poinformowała o szacunkowych wynikach za trzeci kwartał. Spółka zanotowała wzrost sprzedaży systemów aluminiowych.

Grupa informuje, że koniunktura na rynku nie zmieniła się znacząco w porównaniu do drugiego kwartału. Zauważalne są presja na marże handlowe oraz krótki horyzont zamówień. W Segmencie Systemów Aluminiowych – czyli Aluprofie, przychody wyniosły 640 mln zł, co oznacza wzrost w stosunku do roku ubiegłego o 8 proc. Na ten wynik składa się kilka czynników, przede wszystkim korekta cenników wprowadzona w trzecim kwartale oraz wzrost o 11 proc. wolumenu sprzedaży.

W Segmencie Wyrobów Wyciskanych przychody ze sprzedaży wyniosły 510 mln zł, co oznacza spadek o 16 proc. w porównaniu do roku ubiegłego. Ta zmiana wynika z 20-procentowego spadku cen surowca. Natomiast także w tym segmencie zanotowano wzrost wolumenu sprzedaży, w tym wypadku o 10 proc.

Nowy członek zarządu

Jednocześnie zarząd spółki poinformował, że powołał Romana Przybylskiego w skład zarządu, powierzając mu funkcję wiceprezesa, dyrektora ds. inwestycji i rozwoju. Stanowisko to Roman Przybylski obejmie z dniem 1 stycznia 2024 r. Wcześniej związany był przez wiele lat z Grupą Kapitałową Nowy Styl, producentem mebli. Odpowiadał w tej firmie m.in. za rozwój międzynarodowy i procesy akwizycyjne przejmowanych spółek zagranicznych.

Projekty w odnawialne źródła energii

Grupa Kęty zaczęła także inwestycje w odnawialne źródła energii.  Pierwsze instalacje fotowoltaiczne powstały w spółce AK Emmi na Słowenii. Obecnie zaś instalowane są panele PV 500 kWp na dachu hali 20/40 w Kętach. Firma planuje uruchomienie inwestycji na początku 2024.

Zobacz również

Kolejny miesiąc ze spadkami cen w PSB

Kolejny miesiąc ze spadkami cen w PSB

PSB podsumowało ceny w marketach budowlanych w marcu. To kolejny miesiąc z rzędu, w którym PSB odnotowuje spadek dynamiki wzrostu cen.

Aliplast uruchomił wielką instalację fotowoltaiczną

Aliplast uruchomił wielką instalację fotowoltaiczną

Aliplast uruchomił dużą farmę fotowoltaiczną. Jej moc wynosi 2,5 MW. Praca trwała kilka miesięcy i podzielona była na wiele etapów.

Rośnie popyt na elektrownie balkonowe

Rośnie popyt na elektrownie balkonowe

Liczba tzw. elektrowni balkonowych w krajach DACH szybko rośnie. Montaż paneli fotowoltaicznych o niewielkiej mocy i w systemie plug-in nie wymaga specjalnych zezwoleń.

1