Grupa Kęty sprzedaje coraz więcej za granicę

Red.: |Data publikacji:

Grupa Kęty, do której należy m.in. Aluprof, podała dziś do publicznej wiadomości wyniki z III kwartału. Przychody netto ze sprzedaży w okresie od stycznia do września wyniosły 2,449 mld zł w porównaniu do 2,235 mld w roku 2018.

Grupa Kęty z Bielska-Białej może zaliczyć minione trzy kwartały do udanych. Firmie udało się osiągnąć kolejny wzrost przychodów ze sprzedaży. Wzrósł także zysk netto. Spółka podaje, że w tym roku w dziewięciu miesiącach wyniósł on 232 mln zł w porównaniu do 208 mln w roku 2018.

Grupa Kęty dzieli swoją działalność na trzy segmenty: wyrobów wyciskanych, opakowań giętkich i systemów aluminiowych. Najwięcej przychodów ze sprzedaży generuje segment systemów aluminiowych. Sprzedaż do klientów zewnętrznych w okresie dziewięciu miesięcy wynosi 1,104 mld zł. W roku 2018 ta kwota wynosiła 946 mln zł.

Budynek Ambassador w Warszawie, w którym wykorzystano systemy architektoniczne Aluprofu.

Zarząd Grupy podał, że w III kwartale, czyli od lipca do września, ogólny wzrost sprzedaży był na poziomie 3 proc. Istotnym w tym okresie był fakt, że spadły ceny aluminium o ok. 9 proc. Natomiast na dobre wyniki duży wpływ miała sprzedaż zagraniczna, jak podaje spółka, przychody z eksportu były wyższe o 9 proc. w porównaniu do roku ubiegłego.

Zobacz również

Nice ma nową strategię działania do 2025 r.

Nice ma nową strategię działania do 2025 r.

Nice opublikował swój pierwszy Raport Zrównoważonego Rozwoju. Firma prezentuje w nim nową strategię rozwoju.

Nowe showroomy Dako i Aluprofu

Nowe showroomy Dako i Aluprofu

Dako otworzył właśnie swój nowy showroom w swojej siedzibie w Nowym Sączu. Także Aluprof inwestuje w salon, który otworzy w Wietnamie.

Slonawy chce inwestować w sprzedaż w USA

Slonawy chce inwestować w sprzedaż w USA

Compremum podliczyło wyniki ze sprzedaży za trzy kwartały. Spółka osiągnęła sprzedaż ponad 167 mln zł, w tym 13 proc. to stolarka.

1