Grupa Kęty, do której należy m.in. Aluprof, podała dziś do publicznej wiadomości wyniki z III kwartału. Przychody netto ze sprzedaży w okresie od stycznia do września wyniosły 2,449 mld zł w porównaniu do 2,235 mld w roku 2018.
Grupa Kęty z Bielska-Białej może zaliczyć minione trzy kwartały do udanych. Firmie udało się osiągnąć kolejny wzrost przychodów ze sprzedaży. Wzrósł także zysk netto. Spółka podaje, że w tym roku w dziewięciu miesiącach wyniósł on 232 mln zł w porównaniu do 208 mln w roku 2018.
Grupa Kęty dzieli swoją działalność na trzy segmenty: wyrobów wyciskanych, opakowań giętkich i systemów aluminiowych. Najwięcej przychodów ze sprzedaży generuje segment systemów aluminiowych. Sprzedaż do klientów zewnętrznych w okresie dziewięciu miesięcy wynosi 1,104 mld zł. W roku 2018 ta kwota wynosiła 946 mln zł.

Zarząd Grupy podał, że w III kwartale, czyli od lipca do września, ogólny wzrost sprzedaży był na poziomie 3 proc. Istotnym w tym okresie był fakt, że spadły ceny aluminium o ok. 9 proc. Natomiast na dobre wyniki duży wpływ miała sprzedaż zagraniczna, jak podaje spółka, przychody z eksportu były wyższe o 9 proc. w porównaniu do roku ubiegłego.
Zobacz również
Europejscy Liderzy Klimatu 2026: Inwido, Dormakaba i Assa Abloy
Inwido, Dormakaba i Assa Abloy zostały uznane za „Europejskich Liderów Klimatu 2026”. Coroczny ranking wyróżnia firmy, które robią postępy w ograniczaniu emisji dwutlenku węgla.
Grupa Sanco rozwija sieć i zapowiada wprowadzenie zespolenia z ultracienkim szkłem
W maju odbyło się 54 walne zgromadzenie Grupy Sanco. Pojawiło się na nim około setki przedstawicieli firm zrzeszonych w organizacji.
Fakro gra dalej z reprezentacją Polski. Sponsoring, który napędza biznes w trudnym sezonie
Fakro przedłużyło trwającą od 20 lat współpracę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej o kolejne cztery lata.



