Grupa Kęty planuje wzrost przychodów i zwiększenie zatrudnienia

Red.: |Data publikacji:

Grupa Kęty podała do wiadomości szacunkowe wyniki z minionego roku, a także prognozę finansową na ten rok. Spółka podliczyła, że przychody ze sprzedaży wyniosły w minionym roku 3,2 mld zł. W tym roku zaś, jak planują Kęty, będą wyższe o ok. 3 proc.

Grupa Kęty wyznacza sobie ambitne cele, mimo tego, że w tym roku wzrost gospodarczy nie będzie tak dynamiczny, jak w ostatnich latach. W minionych dwunastu miesiącach, jak szacuje spółka, kwota przychodów ze sprzedaży wyniosła 3,205 mld zł, a w 2020 roku ma wynieść 3,314 mld zł. To więcej o 3 proc. Zysk netto wyniósł 294 mln zł i według spółki nie powinno się to zmienić w najbliższym roku. Większe mają być jednak: zysk EBITDA – o 2 proc. i zysk EBIT – o 1 proc.

Grupa Kęty swoje prognozy opiera na założeniu, że zwiększy ilościową sprzedaż we wszystkich segmentach działalności. Jeśli chodzi o budownictwo, to będzie to wzrost o 5 proc. w segmencie wyrobów wyciskanych i w segmencie systemów aluminiowych. Ponadto spółka przewiduje, że ceny aluminium będą spadać, co może być czynnikiem wpływającym na niższą wartość przychodów w segmentach budowlanych w porównaniu do roku 2019.

W swoich prognozach na ten rok grupa Kęty podała również, że wzrosną koszty świadczeń pracowniczych o 9 proc., będzie to kwota 495 mln zł. Jednym z powodów rosnących kosztów jest planowane zwiększenie zatrudnienia. Do spółek w Grupie Kęty ma dołączyć w tym roku około 100 nowych osób.

Zobacz również

Nice ma nową strategię działania do 2025 r.

Nice ma nową strategię działania do 2025 r.

Nice opublikował swój pierwszy Raport Zrównoważonego Rozwoju. Firma prezentuje w nim nową strategię rozwoju.

Nowe showroomy Dako i Aluprofu

Nowe showroomy Dako i Aluprofu

Dako otworzył właśnie swój nowy showroom w swojej siedzibie w Nowym Sączu. Także Aluprof inwestuje w salon, który otworzy w Wietnamie.

Slonawy chce inwestować w sprzedaż w USA

Slonawy chce inwestować w sprzedaż w USA

Compremum podliczyło wyniki ze sprzedaży za trzy kwartały. Spółka osiągnęła sprzedaż ponad 167 mln zł, w tym 13 proc. to stolarka.

1