Grupa IFN liczy w tym sezonie na rynek remontowy

Autor: |Data publikacji:

Grupa IFN odnotowała około dwucyfrowy wzrost przychodów w sezonie 2022. Na uwagę zasługuje dynamiczny wzrost firmy Neuffer, która w grupie specjalizuje się na sprzedaży stolarki online. W tym roku austriacka spółka liczy na rozwój rynku remontowego.

Jak wynika z rocznego podsumowania, sezon 2022 zakończył się dla grupy IFN wzrostem przychodów do poziomu 861 mln euro, co oznacza około 10-procentowy wzrost. EBIT wyniósł 52 mln euro a kapitał własny spółki wzrósł o 11 procent do 312 mln euro. Bardzo pozytywnie wyróżniają się wyniki firmy Neuffer, która sprzedaje stolarkę za pośrednictwem swojego sklepu online. W przypadku tego przedsiębiorstwa przychód wzrósł aż o 28 proc.

Zgodnie z zapowiedziami Grupa IFN intensywnie inwestuje. W 2022 roku padł pod tym względem rekord, ponieważ wydano na inwestycje 100 milionów euro. To więcej niż w poprzednich 3 latach łącznie. Grupa postawiła m.in. na odnawialne źródła energii. W planach IFN jest samodzielne pokrycie w 20 proc. zapotrzebowania na energię elektryczną.

Prognozy na ten i kolejny sezon są ostrożne. Według Grupy IFN dostrzegana jest zwiększona niepewność klientów, która wpływa na spadek liczby nowych budów. Oczekiwany jest jednak wzrost w sektorze remontowym, który może zaabsorbować spadki w nowym budownictwie. Ponadto spółki Skanva, Skaala i GIG notują spadek sprzedaży w związku z wojną w Ukrainie. Grupa IFN jest bowiem na etapie wycofywania wszystkich swoich spółek z Rosji i Białorusi a zakłady produkcyjne w Borysowie i Sankt Petersburgu zostały już zamknięte lub wystawione na sprzedaż.

IFN to jedna z wiodących europejskich grup zajmujących się kompleksowymi rozwiązaniami w zakresie okien, drzwi, fasad i osłon przeciwsłonecznych. Obejmuje obecnie dziewięć firm: Internorm, Topic, GIG, HSF, Schlotterer, Kastrup, Skaala, Skanva i Neuffer.

 

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1