Grupa IFN liczy w tym sezonie na rynek remontowy

Red.: |Data publikacji:

Grupa IFN odnotowała około dwucyfrowy wzrost przychodów w sezonie 2022. Na uwagę zasługuje dynamiczny wzrost firmy Neuffer, która w grupie specjalizuje się na sprzedaży stolarki online. W tym roku austriacka spółka liczy na rozwój rynku remontowego.

Jak wynika z rocznego podsumowania, sezon 2022 zakończył się dla grupy IFN wzrostem przychodów do poziomu 861 mln euro, co oznacza około 10-procentowy wzrost. EBIT wyniósł 52 mln euro a kapitał własny spółki wzrósł o 11 procent do 312 mln euro. Bardzo pozytywnie wyróżniają się wyniki firmy Neuffer, która sprzedaje stolarkę za pośrednictwem swojego sklepu online. W przypadku tego przedsiębiorstwa przychód wzrósł aż o 28 proc.

Zgodnie z zapowiedziami Grupa IFN intensywnie inwestuje. W 2022 roku padł pod tym względem rekord, ponieważ wydano na inwestycje 100 milionów euro. To więcej niż w poprzednich 3 latach łącznie. Grupa postawiła m.in. na odnawialne źródła energii. W planach IFN jest samodzielne pokrycie w 20 proc. zapotrzebowania na energię elektryczną.

Prognozy na ten i kolejny sezon są ostrożne. Według Grupy IFN dostrzegana jest zwiększona niepewność klientów, która wpływa na spadek liczby nowych budów. Oczekiwany jest jednak wzrost w sektorze remontowym, który może zaabsorbować spadki w nowym budownictwie. Ponadto spółki Skanva, Skaala i GIG notują spadek sprzedaży w związku z wojną w Ukrainie. Grupa IFN jest bowiem na etapie wycofywania wszystkich swoich spółek z Rosji i Białorusi a zakłady produkcyjne w Borysowie i Sankt Petersburgu zostały już zamknięte lub wystawione na sprzedaż.

IFN to jedna z wiodących europejskich grup zajmujących się kompleksowymi rozwiązaniami w zakresie okien, drzwi, fasad i osłon przeciwsłonecznych. Obejmuje obecnie dziewięć firm: Internorm, Topic, GIG, HSF, Schlotterer, Kastrup, Skaala, Skanva i Neuffer.

 

Zobacz również

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Uroczysta gala wręczenia nagród Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” odbędzie się 27 września na Zamku Królewskim w Warszawie.

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

150 wystawców z 15 krajów - tak w skrócie zapowiada się 6. edycja Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Odbędzie się w dniach 18-19 października w EXPO Kraków.

Nowe, duże salony ze stolarką

Nowe, duże salony ze stolarką

Grupa Impet, Mrówka czy All Windows Group to firmy, które otworzyły w ostatnim czasie sklepy ze stolarką.

1