Grupa Fenzi umacnia się na rynkach

Autor: |Data publikacji:

Grupa Fenzi ogłosiła właśnie przejęcie firmy Thermoseal. Jak podaje, transakcja stanowi ważny kamień milowy dla obu firm.

Fenzi Group, mediolańska firma chemiczna specjalizująca się w rozwiązaniach do obróbki szkła, ogłosiła przejęcie producenta komponentów do szkła izolacyjnego. Transakcja obejmuje zakup 100 proc. udziałów w Grupie Thermoseal, która jest specjalistycznym wytwórcą i dystrybutorem tego rodzaju wyrobów w Wielkiej Brytanii. Poprzedni właściciel, Gwain Paterson, pozostanie dyrektorem zarządzającym, a Mark Hickox – dyrektorem sprzedaży.

Fenzi, Thermoseal
Zakład Thermoseal w Wielkiej Brytanii.

Obecnie Thermoseal w asortymencie ma ponad 2,5 tys. komponentów i szeroką gamę maszyn oraz urządzeń do wytwarzania szyb zespolonych. Transakcja objęła zakłady produkcyjne i magazynowe w Birmingham oraz Wigan – tutaj powstają ciepłe ramki dystansowe. Obecnie firma dostarcza produkty do 40 krajów w Azji, Oceanii, Europie, Ameryce Północnej i Ameryce Południowej.

Niedawno nową działalność firma również firma Tecglass, należąca do Grupy Fenzi. Firma, z siedzibą w Lalín  w Hiszpanii, oferująca m.in. atramenty ceramiczne, uruchomiła jednostkę biznesową w Downingtown w USA. Jak podaje, ta ekspansja stanowi strategiczny ruch w celu zaspokojenia rosnącego popytu na rynkach USA i Kanady. Obecnie obiekty magazynowe w Fenzi North America będą miały przestrzeń użytkową przeznaczoną tylko dla Tecglass.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1