Glaston zaczął rok z niższym o 20 proc. portfelem zamówień

Autor: |Data publikacji:

Glaston podliczył wyniki finansowe z 2020 r. Firma od stycznia ma także nowego prezesa, to Anders Dahlblom.

Glaston podliczył, że w okresie od stycznia do końca grudnia 2020 r. wartość sprzedaży netto wyniosła 170 mln euro w stosunku do 204,6 mln w 2019 r. (wyniki pro forma uwzględniają dane Bystronica, pisaliśmy o tym TUTAJ). Jeśli chodzi o poziom zamówień, to w minionym roku ich wartość wyniosła 153,5 mln euro w porównaniu do 184,6 mln (pro forma).

Firma zakończyła IV kwartał dobrym wynikiem, jeśli chodzi o poziom zamówień. Od października do końca grudnia firma otrzymała zamówienia o wartości 52,1 mln euro w stosunku do 49,2 mln w 2019 r. Niestety, niższe są przychody ze sprzedaży w porównaniu do poprzedniego roku. W IV kwartale 2020 wartość sprzedaży netto wyniosła 38,3 mln euro w stosunku do 47,3 mln euro.

Glaston zauważył, że pod koniec roku nastąpiło ożywienie na rynku, które widoczne jest także w pierwszych tygodniach 2021 r. Firma notuje wzrost poziomu zamówień, zarówno jeśli chodzi o segment maszyn, jak i na usługę serwisu. Jednak ze względu na to, że w całym 2020 r. spółka miała niski poziom zamówień, to obecny rok Glaston zaczął z niższym o 20 proc. portfelem zamówień, niż rok wcześniej.

Anders Dahlblom, nowy prezes Glaston.

Ten rok spółka zaczęła także z nowym prezesem. Został nim od 1 stycznia 2021 r. Anders Dahlblom, Przed nim na stanowisku prezesa zasiadał Sasu Koivumäki. Jak podaje Glaston, nowy szef skupi się w swoich działaniach na rozwoju pełnego potencjału firmy oraz na tworzeniu zyskownego wzrostu.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1