Glasstec przesunięty na 2021 r.

Red.: PG |Data publikacji: 2020-05-28

Międzynarodowe targi produkcji i obróbki szkła Glasstec to kolejna wielka impreza branżowa, która została przełożona na późniejszy termin. Targi Düsseldorfskie przesunęły to wydarzenie z października 2020 r. na 2021 r.

Targi Düsseldorfskie wspólnie z radą doradczą oraz zaangażowanymi partnerami podjęły decyzję, że w związku obecną sytuacją branży oraz dynamicznie zmieniającą się kwestią wymagań dotyczących podróży i związanych z nią kwarantanny Glasstec przesunięto na nowy termin. Targi produkcji i obróbki szkła odbędą się w dniach 15-18 czerwca.

Obecni planowane są działania, dzięki którym w pierwotnym terminie targów (20-23 października) odbędą się prezentacje w formatach cyfrowych, które przybliżą zainteresowanym tematykę targów oraz produktów jeszcze w 2020 r. Wkrótce mamy poznać szczegóły tej wirtualnej prezentacji targowej.

Oto komentarze organizatora oraz branży szkła:

Glasstec jest i pozostaje najważniejszym, globalnym wydarzeniem dla przemysłu szklarskiego, a ponieważ tak powinno pozostać, popieramy przesunięcie targów. Spodziewamy się w 2021 r. mocnego Glasstecu z dużym międzynarodowym udziałem, w samą porę okresu ożywiania gospodarki po koronawirusie – powiedział Egbert Wenninger, przewodniczący rady doradczej Glasstec i przewodniczący Forum Technologii Szkła VDMA.

Glasstec to wiodące targi szkła. Żyją dzięki międzynarodowym gościom i zrzesza entuzjastów szkła z całego świata. Jednak w związku z pandemią Covid-19 wiele firm i odwiedzających powstrzyma się od uczestnictwa w tym roku lub znacznie zmniejszy swoje zaangażowanie w targach z przyczyn ekonomicznych. Dlatego popieramy decyzję targów, by w tym roku nie organizować Glasstecu. Glasstec powinien zostać przełożony na czas, kiedy na pierwszym planie nie będzie koronawirus tylko szkło – Johann Overath, dyrektor generalny Federalnego Stowarzyszenia Przemysłu Szklanego.

W ścisłej współpracy ze stowarzyszeniami branżowymi, dużymi wystawcami i wieloma innymi partnerami mogliśmy uzgodnić nową datę. Cieszymy się, że dzięki tej wspólnej decyzji możemy zaoferować każdemu zaangażowanemu pewność planowania jego działań. Oczywiście jesteśmy również w bliskim kontakcie z branżą hotelarską oraz wszystkimi pozostałymi branżami dotkniętymi tymi zmianami, aby znaleźć realne rozwiązania – zapewnia Werner M. Dornscheidt, prezes Targów Düsseldorfskich.

Glasstec to kolejne targi branżowe, które nie odbędą się w pierwotnym terminie. Wcześniej przesunięto m.in. Fensterbau Frontale, a ostatecznie odwołano edycję 2020 ((pisaliśmy o tym TUTAJ). Z udziału w październikowym terminie Glasstecu zrezygnował m.in. Guardian (firma nie odniosła się na razie do ewentualnego udziału w imprezie w 2021 r.). Obecnie nie ma sygnałów o ewentualnym przesunięciu targów BAU w Monachium (11-16 stycznia 2021 r.) i R+T w Stuttgarcie (22-26 lutego 2021 r.). Więcej o tych imprezach pisaliśmy TUTAJ.

 

Zobacz również

Pryzmet na finiszu budowy nowego zakładu

Pryzmet na finiszu budowy nowego zakładu

Pryzmet kończy budowę swojej nowej siedziby. Powierzchnia magazynowa, jaką dysponuje firma, zwiększyła się trzykrotnie, a biurowa dwukrotnie. Powstała także nowa lakiernia. 

Alsecco jako jeden z największych producentów w Polsce?

Alsecco jako jeden z największych producentów w Polsce?

Alsecco poinformował, że szuka działki inwestycyjnej, gdzie będzie mógł zbudować nowy zakład. Firma, które obecnie eksportuje 80 proc. swoich wyrobów, chce zwiększyć produkcję czterokrotnie.

Bądź aktywny komunikacyjnie z naszymi mediami

Bądź aktywny komunikacyjnie z naszymi mediami

Forum Branżowe nie zwalnia tempa i namawia do firmowej aktywności również na jesień. W tym okresie warto zwrócić uwagę na coraz popularniejsze formy multimedialne, takie jak webinaria, podcasty oraz uzupełniający treści naszego miesięcznika serwis internetowy.

1