Glasstec przesunięty na 2021 r.

Red.: |Data publikacji:

Międzynarodowe targi produkcji i obróbki szkła Glasstec to kolejna wielka impreza branżowa, która została przełożona na późniejszy termin. Targi Düsseldorfskie przesunęły to wydarzenie z października 2020 r. na 2021 r.

Targi Düsseldorfskie wspólnie z radą doradczą oraz zaangażowanymi partnerami podjęły decyzję, że w związku obecną sytuacją branży oraz dynamicznie zmieniającą się kwestią wymagań dotyczących podróży i związanych z nią kwarantanny Glasstec przesunięto na nowy termin. Targi produkcji i obróbki szkła odbędą się w dniach 15-18 czerwca.

Obecni planowane są działania, dzięki którym w pierwotnym terminie targów (20-23 października) odbędą się prezentacje w formatach cyfrowych, które przybliżą zainteresowanym tematykę targów oraz produktów jeszcze w 2020 r. Wkrótce mamy poznać szczegóły tej wirtualnej prezentacji targowej.

Oto komentarze organizatora oraz branży szkła:

Glasstec jest i pozostaje najważniejszym, globalnym wydarzeniem dla przemysłu szklarskiego, a ponieważ tak powinno pozostać, popieramy przesunięcie targów. Spodziewamy się w 2021 r. mocnego Glasstecu z dużym międzynarodowym udziałem, w samą porę okresu ożywiania gospodarki po koronawirusie – powiedział Egbert Wenninger, przewodniczący rady doradczej Glasstec i przewodniczący Forum Technologii Szkła VDMA.

Glasstec to wiodące targi szkła. Żyją dzięki międzynarodowym gościom i zrzesza entuzjastów szkła z całego świata. Jednak w związku z pandemią Covid-19 wiele firm i odwiedzających powstrzyma się od uczestnictwa w tym roku lub znacznie zmniejszy swoje zaangażowanie w targach z przyczyn ekonomicznych. Dlatego popieramy decyzję targów, by w tym roku nie organizować Glasstecu. Glasstec powinien zostać przełożony na czas, kiedy na pierwszym planie nie będzie koronawirus tylko szkło – Johann Overath, dyrektor generalny Federalnego Stowarzyszenia Przemysłu Szklanego.

W ścisłej współpracy ze stowarzyszeniami branżowymi, dużymi wystawcami i wieloma innymi partnerami mogliśmy uzgodnić nową datę. Cieszymy się, że dzięki tej wspólnej decyzji możemy zaoferować każdemu zaangażowanemu pewność planowania jego działań. Oczywiście jesteśmy również w bliskim kontakcie z branżą hotelarską oraz wszystkimi pozostałymi branżami dotkniętymi tymi zmianami, aby znaleźć realne rozwiązania – zapewnia Werner M. Dornscheidt, prezes Targów Düsseldorfskich.

Glasstec to kolejne targi branżowe, które nie odbędą się w pierwotnym terminie. Wcześniej przesunięto m.in. Fensterbau Frontale, a ostatecznie odwołano edycję 2020 ((pisaliśmy o tym TUTAJ). Z udziału w październikowym terminie Glasstecu zrezygnował m.in. Guardian (firma nie odniosła się na razie do ewentualnego udziału w imprezie w 2021 r.). Obecnie nie ma sygnałów o ewentualnym przesunięciu targów BAU w Monachium (11-16 stycznia 2021 r.) i R+T w Stuttgarcie (22-26 lutego 2021 r.). Więcej o tych imprezach pisaliśmy TUTAJ.

 

Zobacz również

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor oficjalnie otworzył w połowie stycznia nowy magazyn i nowe laboratorium. Budowa i wyposażenie obiektów trwało 19 miesięcy.

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor podliczył, że w 2022 r. firma zwiększyła produkcję o 13 proc. Udało się to m.in. dzięki większym mocom produkcyjnym.

To nie był zły sezon

To nie był zły sezon

Nastroje w branży nie są wcale złe, bo kolejne podwyżki cen uratowały wyniki finansowe. Nawet producenci drzwi drewnianych informują, że w swoich bilansach odnotują na koniec roku jednocyfrowe wzrosty przychodów.

1