Glas Trösch zbuduje fabrykę szkła płaskiego

Autor: |Data publikacji:

Glas Trösch planuje wybudować fabrykę szkła float. Zakład znajdować się będzie w Belgii, a produkcja ma ruszyć w 2025 r.

Grupa Glas Trösch, do której należy m.in. Euroglas w Ujeździe w Polsce, wybuduje hutę szkła płaskiego. Powstanie ona w miejscowości Lommel w Belgii. Firma tłumaczy, że szkło będzie przeznaczone na rynki Belgii, Holandii i Luxemburga, w których znacząco rośnie zapotrzebowanie na produkty budowlane. Popyt rośnie ze względu na remonty poprawiające bilans energetyczny budynków. Glas Trösch informuje, że zebrał dane, według których aż 90 proc. budynków w krajach Beneluxu nie jest wyposażone w okna z szybami izolacyjnymi.

Fabryka w Lommel ma być jedną z najnowocześniejszych zakładów w Europie. Powstanie na terenie 35 ha, zaletą lokalizacji jest znajdująca się w pobliżu piaskarnia, obecna infrastruktura oraz wykwalifikowana siła robocza. W hucie wykorzystywane będą również rozwiązania efektywne energetyczne. Zastosowane zostaną m.in. systemy odzysku ciepła, energia pochodzić będzie częściowo z paneli fotowoltaicznych, a do produkcji wykorzystywana będzie także stłuczka szklana.

Projekt nowej fabryki w Belgii.

Firma zajmuje się obecnie przygotowaniem projektu, budowa powinna się rozpocząć na początku przyszłego roku. Z kolei produkcja szkła płaskiego ma ruszyć w roku 2025. W hucie pracę znajdzie ok 300 osób, natomiast firma spodziewa się, że dodatkowo zatrudnienie pośrednio wzrośnie w regionie o ok. 1000 osób.

Zobacz również

Bogdański i Wiśniowski wspierają Sandecję, Abakus i Premium Grodzki sponsorami podlaskiego sportu

Bogdański i Wiśniowski wspierają Sandecję, Abakus i Premium Grodzki sponsorami podlaskiego sportu

Przez lata branża stolarki była mecenasem sportu, szczególnie lokalnego i nie inaczej jest w nowo rozpoczynającym się sezonie. W ostatnim czasie umowy sponsoringowe podpisały Abakus, Bogdański, Premium Grodzki oraz Wiśniowski.

Ogólnopolskie Forum Stolarki 2025 – ruszyła sprzedaż biletów!

Ogólnopolskie Forum Stolarki 2025 – ruszyła sprzedaż biletów!

Ogólnopolskie Forum Stolarki 2025 odbędzie się w dniach 15–16 października 2025 w Hotelu Vienna House Andel`s Łódź. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Arkadiusz Muś założy partię polityczną?

Arkadiusz Muś założy partię polityczną?

W ostatnich dniach media obiegła informacja o tym, że na horyzoncie pojawiła się nowa partia polityczna, której inicjatorem miałby być Arkadiusz Muś, właściciel Press-Glass.