Gealan inwestuje w rozbudowę mocy produkcyjnych, ale także w odnawialne źródła energii. Inwestycje są prowadzone w zakładzie w Rzgowie pod Łodzią
Gealan planuje od września tego roku rozpocząć produkcję profili z acrylcoloru w polskim zakładzie w Rzgowie. Obecnie firma przebudowuje dwie linie ekstruzyjne – kupuje koekstrudery oraz dostosowuje ekstruder główny. Dodatkowo zakupi głowice do wytłaczania profili. Obecnie profile z acrylcoloru wytwarza w niemieckiej fabryce.
Firma wprowadzi zmiany także w infrastrukturze pomocniczej. Bardzo istotnym elementem produkcji profili acrylcoloru jest to, by granulat PMMA był pozbawiony wilgoci. Dlatego tuż przed produkcją granulaty są suszone w specjalnych urządzeniach. Gealan kupił je wraz z innymi urządzeniami pomocniczymi.
Przedsiębiorstwo przyznaje, że jego klienci nie powinni mieć problemu z wdrożeniem nowego profilu. Nowoczesne zgrzewarki, które stosuje większość polskich producentów okien są przystosowane do zgrzewania profilu z powierzchnią premium Gealan-acrylcolor. Producenci nie muszą podejmować żadnych działań.
Dodatkowo firma rozwijamy ofertę profili z powierzchnią acrylcolor. Obecnie proponuje produkty z powierzchnią z PMMA w systemie Gealan-Kontur.

Dostawca ze Rzgowa ponadto wyjaśnia, że proces produkcji profili acrylcolor polega na wytłaczaniu profili wraz z warstwą PMMA. Warstwa ta po wytłoczeniu nie jest idealnie gładka. By zapewnić wysoką jakość powierzchni, profile są polerowane. Natomiast proces odbywa się na mokro z wykorzystaniem wody. Firma w swoich celach strategicznych wpisała sobie zrównoważony rozwój, gdzie dbałość o środowisko to bardzo ważny czynnik. W związku z tym zamówiła specjalną oczyszczalnię. Woda po przejściu przez oczyszczalnię będzie miała taką samą jakość, jak ta użyta na początku do procesu.
Gealan – inwestycje w OZE
Gealan inwestuje również w odnawialne źródła energii. Na dachu hali zbudowanej w 2020 r. firma planuje uruchomienie instalacji fotowoltaicznej o powierzchni ponad 12 tys. mkw. Docelowa moc instalacji to 699,36 kW. Wartość projektu wynosi 2,59 mln zł. Systemodawca otrzymał pożyczkę w tej kwocie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Zobacz również
XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu
W dniach 22–23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD.
„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują
Fala protestów w związku z nierozliczonymi umowami w ramach programu „Czyste Powietrze”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zalega z wypłatami pojedynczym firmom nawet po kilkadziesiąt milionów złotych.
Forum Webinar 2025 #1 – poznaj nowości na sezon 2025
Już 15 maja pierwsze w tym roku spotkanie online w ramach Forum Webinar. Wydarzenie będzie poświęcone prezentacji nowości produktowych przygotowanych przez dostawców i producentów na sezon 2025.