Gealan inwestuje w Rzgowie w produkcję i w OZE

Autor: |Data publikacji:

Gealan inwestuje w rozbudowę mocy produkcyjnych, ale także w odnawialne źródła energii. Inwestycje są prowadzone w zakładzie w Rzgowie pod Łodzią

Gealan planuje od września tego roku rozpocząć produkcję profili z acrylcoloru w polskim zakładzie w Rzgowie. Obecnie firma przebudowuje dwie linie ekstruzyjne – kupuje koekstrudery oraz dostosowuje ekstruder główny. Dodatkowo zakupi głowice do wytłaczania profili. Obecnie profile z acrylcoloru wytwarza w niemieckiej fabryce.

Firma wprowadzi zmiany także w infrastrukturze pomocniczej. Bardzo istotnym elementem produkcji profili acrylcoloru jest to, by granulat PMMA był pozbawiony wilgoci. Dlatego tuż przed produkcją granulaty są suszone w specjalnych urządzeniach. Gealan kupił je wraz z innymi urządzeniami pomocniczymi.

Przedsiębiorstwo przyznaje, że jego klienci nie powinni mieć problemu z wdrożeniem nowego profilu. Nowoczesne zgrzewarki, które stosuje większość polskich producentów okien są przystosowane do zgrzewania profilu z powierzchnią premium Gealan-acrylcolor. Producenci nie muszą podejmować żadnych działań.

Dodatkowo firma rozwijamy ofertę profili z powierzchnią acrylcolor. Obecnie proponuje produkty z powierzchnią z PMMA w systemie Gealan-Kontur.

Gealan_Tanna_Ekstruzja3
Linia do ekstruzji acrylcoloru w zakładzie Gealana w Tanna w Niemczech.

Dostawca ze Rzgowa ponadto wyjaśnia, że proces produkcji profili acrylcolor polega na wytłaczaniu profili wraz z warstwą PMMA. Warstwa ta po wytłoczeniu nie jest idealnie gładka. By zapewnić wysoką jakość powierzchni, profile są polerowane. Natomiast proces odbywa się na mokro z wykorzystaniem wody. Firma w swoich celach strategicznych wpisała sobie zrównoważony rozwój, gdzie dbałość o środowisko to bardzo ważny czynnik. W związku z tym zamówiła specjalną oczyszczalnię. Woda po przejściu przez oczyszczalnię będzie miała taką samą jakość, jak ta użyta na początku do procesu.

Gealan – inwestycje w OZE

Gealan inwestuje również w odnawialne źródła energii. Na dachu hali zbudowanej w 2020 r. firma planuje uruchomienie instalacji fotowoltaicznej o powierzchni ponad 12 tys. mkw. Docelowa moc instalacji to 699,36 kW. Wartość projektu wynosi 2,59 mln zł. Systemodawca otrzymał pożyczkę w tej kwocie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Więcej newsów o Gealan.

Zobacz również

Veka sponsorem lokalnego sportu, Wiśniowski wspiera skoczka

Veka sponsorem lokalnego sportu, Wiśniowski wspiera skoczka

W ostatnim czasie kilka firm z naszej branży pochwaliło się wsparciem dla sportowców. Wiśniowskiego będziemy oglądać w Pucharze Świata w skokach narciarskich, a Veka będzie widoczna podczas meczów Pucharu Polski. Fakro kontynuuje współpracę z piłkarkami, a Lanko i Oknamix zaczyna z piłkarzami.

Producenci stolarki w rankingu „Najcenniejsze firmy rodzinne 2024”

Producenci stolarki w rankingu „Najcenniejsze firmy rodzinne 2024”

Producenci stolarki mają swoją reprezentację w tegorocznym rankingu najcenniejszych firm rodzinnych. Jego autorzy wyłonili laureatów spośród przedsiębiorstw w poszczególnych województwach.

CAL posadził kolejnych 10 tysięcy drzew

CAL posadził kolejnych 10 tysięcy drzew

W drugiej połowie października pracownicy CAL tradycyjnie posadzili kolejnych 10 tysięcy drzew. Akcja, którą rokrocznie prowadzi suwalski producent drzwi, doczekała już siódmej edycji. Partnerem wydarzenia było "Forum Branżowe".