Gealan buduje nowe centrum logistyczne

Red.: |Data publikacji:

Gealan rozpoczął właśnie inwestycję wartą 25 mln zł. Kilka dni temu, 14 sierpnia wbite zostały symbolicznie łopaty w budowę nowego centrum logistyczno-magazynowego.

Gealan zdecydował się na inwestycję, która ma się przyczynić do sprawniejszej obsługi magazynu i produkcji. Firma zbuduje nowy magazyn wysokiego składowania do profili. Jego powierzchnia wyniesie ok. 12,5 tys. mkw. Wraz z halą magazynową powstanie nowy budynek socjalno-biurowy o powierzchni ok. 900 mkw. Przed magazynem zaś zostanie wygrodzony nowy plac manewrowy do rozładunku oraz stacja do ładowania wózków akumulatorowych. Magazyn powstanie na działce, która znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie obecnego zakładu produkcyjnego i magazynu w Rzgowie.

Wbicie symbolicznej łopaty. Pierwszy z lewej szef Gealana, Janusz Tyczyński.

Firma ostatnio poczyniła także inne inwestycje, których celem jest poprawienie jakości pracy, a także zmniejszenie szkodliwości oddziaływania produkcji na okolicę. Zmodernizowano m.in. instalacje chłodzące w fabryce, dzięki czemu udało się obniżyć hałas o 10 dB. Firma wydała na prace modernizacyjne ok. 400 tys. zł. W przyszłości planowane jest także zainstalowanie paneli akustycznych, które miałyby powstać na granicy działki.

Gealan zakłada, że dzięki tym zmianom wzrośnie w firmie zatrudnienie. Obecnie w zakładzie w Rzgowie pod Łodzią pracuje 220 osób, w przyszłości zatrudnienie może wzrosnąć nawet o 150 nowych pracowników.

Komentarz Gealana

Inwestycja realizowana jest w oparciu o zasadę „zaprojektuj i wybuduj”, co oznacza, że zarówno projekt, jak i wykonanie powierzono tej samej firmie. Zgodnie z motto Gealan „Innovation mit System” (systemowo innowacyjny) przy rozbudowie rzgowskiego zakładu postawiono na nowoczesne rozwiązania i inteligentne technologie. Inwestycja przewiduje m.in. system specjalistycznych regałów do magazynowania profili, budowę nowoczesnej stacji ładowania wózków elektrycznych, montaż w pełni zautomatyzowanego systemu oświetlenia LED oraz instalację nowego systemu informatycznego do logistyki. Ponadto dach nowej hali będzie przygotowany do montażu paneli fotowoltaicznych. Budowa ma być zakończona w połowie przyszłego roku.

Zobacz również

Dobra passa Oknoplastu na rynku francuskim

Dobra passa Oknoplastu na rynku francuskim

Po dobrych informacjach z Ochmanowa na temat bieżącej sprzedaży, po sukcesach we włoskim programie renowacji budynków, dobre wieści płyną też z rynku francuskiego. Tamtejszy oddział małopolskiej spółki wciąż notuje dobre wyniki sprzedażowe oraz rozbudowuje sieć partnerów Premium.

Bezpieczeństwo Pożarowe 4.0 od Mercora

Bezpieczeństwo Pożarowe 4.0 od Mercora

Grupa Mercor, lider segmentu biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych, m.in. drzwi i klap dachowych, osiągnął w I kwartale br. przychody w wysokości niemal 137 mln zł i było to o 47 proc więcej niż w I kwartale 2021. Jeszcze lepszy i to aż o 222 proc. był wynik EBIT.

Włosi polubili plastikowe okna

Włosi polubili plastikowe okna

W 2021 r. we Włoszech wzrosło o 16 proc. zużycie PCW w budownictwie. Ten wynik to wzrost popytu na plastikowe okna i drzwi.

1