Gealan buduje nowe centrum logistyczne

Red.: MR |Data publikacji: 2019-08-19

Gealan rozpoczął właśnie inwestycję wartą 25 mln zł. Kilka dni temu, 14 sierpnia wbite zostały symbolicznie łopaty w budowę nowego centrum logistyczno-magazynowego.

Gealan zdecydował się na inwestycję, która ma się przyczynić do sprawniejszej obsługi magazynu i produkcji. Firma zbuduje nowy magazyn wysokiego składowania do profili. Jego powierzchnia wyniesie ok. 12,5 tys. mkw. Wraz z halą magazynową powstanie nowy budynek socjalno-biurowy o powierzchni ok. 900 mkw. Przed magazynem zaś zostanie wygrodzony nowy plac manewrowy do rozładunku oraz stacja do ładowania wózków akumulatorowych. Magazyn powstanie na działce, która znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie obecnego zakładu produkcyjnego i magazynu w Rzgowie.

Wbicie symbolicznej łopaty. Pierwszy z lewej szef Gealana, Janusz Tyczyński.

Firma ostatnio poczyniła także inne inwestycje, których celem jest poprawienie jakości pracy, a także zmniejszenie szkodliwości oddziaływania produkcji na okolicę. Zmodernizowano m.in. instalacje chłodzące w fabryce, dzięki czemu udało się obniżyć hałas o 10 dB. Firma wydała na prace modernizacyjne ok. 400 tys. zł. W przyszłości planowane jest także zainstalowanie paneli akustycznych, które miałyby powstać na granicy działki.

Gealan zakłada, że dzięki tym zmianom wzrośnie w firmie zatrudnienie. Obecnie w zakładzie w Rzgowie pod Łodzią pracuje 220 osób, w przyszłości zatrudnienie może wzrosnąć nawet o 150 nowych pracowników.

Komentarz Gealana

Inwestycja realizowana jest w oparciu o zasadę „zaprojektuj i wybuduj”, co oznacza, że zarówno projekt, jak i wykonanie powierzono tej samej firmie. Zgodnie z motto Gealan „Innovation mit System” (systemowo innowacyjny) przy rozbudowie rzgowskiego zakładu postawiono na nowoczesne rozwiązania i inteligentne technologie. Inwestycja przewiduje m.in. system specjalistycznych regałów do magazynowania profili, budowę nowoczesnej stacji ładowania wózków elektrycznych, montaż w pełni zautomatyzowanego systemu oświetlenia LED oraz instalację nowego systemu informatycznego do logistyki. Ponadto dach nowej hali będzie przygotowany do montażu paneli fotowoltaicznych. Budowa ma być zakończona w połowie przyszłego roku.

Zobacz również

Firmy inwestują w automatyzację produkcji

Firmy inwestują w automatyzację produkcji

Lisec w sierpniu tego roku zebrał zamówienia o wartości 34,5 mln euro. Jest to najwyższy wynik w historii firmy. Wyniki są świetne m.in. dzięki klientom z Polski.

Zabraknie montażystów?

Zabraknie montażystów?

Ekipy montażowe nie narzekają na brak pracy, wzrost cen stolarki nie wpłynął negatywnie na popyt, nie spowodował przestojów, a kalendarze na najbliższy czas są zapełnione. Czy ekipy montażowe są przygotowane na wielką falę renowacji budynków?

Amex-Bączek z jednym z najlepszych okresów w historii firmy

Amex-Bączek z jednym z najlepszych okresów w historii firmy

Amex-Bączek odnotował kilkunastoporocentowy wzrost sprzedaży w pierwszym półroczu. Firma planuje także inwestycję w moce produkcyjne.

1