Gdzie najtaniej? Ceny okien i montażu – woj. kujawsko-pomorskie

Red.: |Data publikacji:

Jak bardzo mogą różnić się ceny okien i ich montażu w obrębie jednego województwa? Pytamy o to dystrybutorów w poszczególnych regionach. Nasz nowy cykl rozpoczynamy od Kujawsko-Pomorskiego.

W ramach nowego cyklu na temat cen okien i montażu w poszczególnych regionach wysyłamy zapytania ofertowe do dilerów. Pytamy o wycenę standardowego białego okna o wymiarach 1,5 x 1,5 metra oraz o dwa rodzaje montażu: pełny (tzw. ciepły) oraz „na pianę”.

ceny okien i montażu woj. kujawsko-pomorskie 1

Jest to jeden z dwóch regionów w Polsce, gdzie miano głównego ośrodka dzierżą dwa miasta – Bydgoszcz i Toruń. To właśnie w mieście Kopernika siedzibę ma salon Oknomax, w którym za standardowe okno PCW zapłacimy około 1000 zł. Do tego należy doliczyć montaż, który wyraźnie różni się ceną. Za pełny (tzw. ciepły) montaż zapłacimy tu ok. 500 zł, natomiast za tzw. montaż na pianę dystrybutor liczy sobie połowę tej kwoty – 250 zł. Koszt całości w dobrym standardzie to zatem 1500 zł.

A jak przedstawia się sytuacja w drugim największym mieście województwa? W jednym z bydgoskich salonów cena za najtańsze okno wyniosła 1300 zł. Różnice w stawkach montażowych nie są już tak duże jak w przypadku toruńskiego dealera, za ciepły montaż zapłacimy 450 zł, natomiast na pianę 300 zł. Reasumując, w tym salonie za wymianę jednego okna zapłacimy około 1750 zł.

W innym dużym mieście, Włocławku, ceny również są porównywalne. W salonie Effect-Plus cena poszukiwanego okna wynosi 1400 zł. Doliczając 210 zł za ciepły montaż uzyskujemy pełną cenę pakietu 1610 zł.

Poszukując niskich cen wyjechaliśmy na przedmieścia Torunia, do Lubicza Górnego. I rzeczywiście lokalny diler wycenił swoje okno na 1100 zł, co przy doliczeniu kosztu montażu 170zł daje nam 1270 zł za pakiet. Co ważne, należy podkreślić że montażyści stosują głównie montaż niepełny, czyli „na pianę”.

W województwie kujawsko-pomorskim najtaniej okna zaoferowano w Toruniu i jego okolicach, gdzie wraz z montażem mogliśmy za nie zapłacić w granicach 1250-1270 zł, przy niższym standardzie montażu. W pozostałych punktach oferty oscylowały w przedziale 1550-1600 zł. Warto zauważyć, że o ile za okno w toruńskim salonie zapłacilibyśmy 1000 zł, to już okno we Włocławku kosztowałoby nas 1400. Różnica 400 zł to nie jest mało, a  jak widać określenie „tanio” to pojęcie bardzo względne.

Zobacz również

Włoskie targi promują bardziej zrównoważone środowisko

Włoskie targi promują bardziej zrównoważone środowisko

Zbliża się termin ME-EXPO 2023 - największych włoskich targów dla branży budowlanej. Organizatorzy zaproponowali nową formułę tej imprezy, dobywającej się co dwa lata.

Grupa Kęty w trzecim kwartale zanotowała wzrost wolumenu

Grupa Kęty w trzecim kwartale zanotowała wzrost wolumenu

Grupa Kęty poinformowała o szacunkowych wynikach za trzeci kwartał. W tym okresie Aluprof osiągnął wzrost przychodów ze sprzedaży.

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Jak wskazują analitycy, 63 proc. największych firm w kraju przygotowuje raport dotyczący tematyki ESG, a 17 proc. poświęca temu miejsce w sprawozdaniach rocznych.

1