Firmy z branży w Złotej Setce w Świętokrzyskiem

Red.: MR |Data publikacji: 2020-11-08

Złota Setka największych firm województwa świętokrzyskiego ma nowego lidera. Została nim po raz pierwszy firma Polskie Składy Budowlane.

Lista Złota Setka to zestawienie największych firm pod względem wartości przychodów ze sprzedaży. W rankingu znajdują się również firmy, które reprezentują branżę stolarki otworowej. W tym roku zestawienie otwierają po raz pierwszy Polskie Składy Budowlane. Także po raz pierwszy na pierwszym miejscu znajduje się firma z polskimi korzeniami. PSB z siedzibą w Wełeczu koło Buska Zdroju osiągnęła przychody 2,979 mld zł, a zysk netto to kwota 27,92 mln zł.

Kolejną 5. pozycję wśród branżowych firm zajmuje na liście NSG Group Polska z siedzibą w Sandomierzu. W 2019 roku przychody spółki wyniosły 2,052 mld zł, a zysk netto to kwota 62,745 mln zł. Nieco niżej, na pozycji 16. znajduje się Pilkington IGP, także z Sandomierza. W minionym roku przychody spółki wyniosły 551,925 mln zł, w tym przypadku firma nie podała danych dotyczących zysku netto.

Kielce, ulica Sienkiewicza. Zdjęcie: Targi Kielce

Kolejną firmą, także związaną z produkcją szkła, na miejscu 35. jest Effect Glass z Kielc. W 2019 roku przychody firmy wyniosły 243,039 mln zł, tu także firma nie podała danych dotyczących zysku netto. Na miejscu 84. ulokowana jest firma Perfectdoor z Kunowa. W minionym roku firma odnotowała przychody w wysokości 78,858 mln zł, a zysk netto wyniósł 1,074 mln zł. Niżej, bo na miejscu 85. znajduje się Effector z Włoszczowy. W minionym roku przychody spółki wyniosły 78,649 mln zł, tu brakuje także danych na temat zysku netto. Z kolei na miejscu 98. Znajduje się Gerda 2 z siedziba w Starachowicach. W roku 2019 przychody firmy wyniosły 67,363 mln zł, a zysk netto to kwota 3,462 mln zł.

Zestawienie opublikowała gazeta Echo Dnia, a dane zostały zebrane na podstawie sprawozdań finansowych za 2019 r. Była to już XIII edycja Złotej Setki w województwie świętokrzyskim.

Zobacz również

Najlepsze wpisy z Pressroomu

Najlepsze wpisy z Pressroomu

Przedstawiamy subiektywną listę najciekawszych wieści z firm, które opublikowaliśmy w ostatnim czasie. Jednocześnie zapraszamy do lektury całego działu Pressroom, w którym można odkryć jeszcze więcej ciekawych treści.

Jak klienci indywidualni w Polsce kupują okna?

Jak klienci indywidualni w Polsce kupują okna?

Centrum Analiz Branżowych przygotowało nowy raport, który sprawdza, jak Polacy kupują okna. Analizie poddano ścieżki zakupowe inwestorów indywidualnych, od pojawienia się potrzeby, aż po wrażenia po zakupie.

Dni Budownictwa i Architektury 2021

Dni Budownictwa i Architektury 2021

W dniach 1-4 lutego 2021 r. odbywać się będą Dni Budownictwa i Architektury organizowane przez grupę MTP. Mają one wypełnić lukę po przeniesionych na listopad targach BUDMA.

1