Firmy rekrutują!

Red.: MR |Data publikacji: 2021-04-27

Na początku sezonu firmy z branży okien i drzwi decydują się na zatrudnianie nowych pracowników. Najczęściej szukane są osoby do działów produkcji.

Producenci stolarki i komponentów, mimo trudnej sytuacji na rynku związanej z pandemią, decydują się na zatrudnianie nowych pracowników. Poszukiwane są najczęściej osoby do pracy w dziale produkcji. Wśród firm, które w kwietniu rekrutują nowych pracowników jest toruńska Veyna. Firma potrzebuje osób przy produkcji wypełnień drzwiowych i montażu takich elementów, jak okładziny czy szkło. Inna firma – Schoenberger Polska, również z Torunia, także powiększa zespół działu produkcyjnego w kwietniu. Firma zajmuje się produkcją osłon okiennych.

Foto: Schoenberger Polska

Anwis z Włocławka ostatnio powiększył swoją kadrę o około 200 nowych osób. Firma niedługo rozpocznie kolejne rekrutacje do działu produkcyjnego, ze względu na inwestycję w Brześciu Kujawskim. Powstanie tam nowa hala, w której pracę znajdą kolejne osoby. O inwestycji Anwisu pisaliśmy TUTAJ.

Urząd Pracy w Zambrowie w kwietniu zamieścił ogłoszenie o poszukiwanych operatorach urządzeń do produkcji okien z tworzyw sztucznych. Urząd nie podaje nazwy firmy, ale w Zambrowie znajduje się dwóch znaczących producentów – Monolit i Dobroplast. Ten drugi szuka także pracownika do działu IT. Duże rekrutacje w kwietniu prowadzi także Alsecco z Nysy, firma chce zatrudnić 40 pracowników produkcji. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Także Veka prowadzi rekrutację, przede wszystkim potrzebni są pracownicy do nowo otwartej hali fabrycznej w Skierniewicach.

Poszukujesz pracy w branży? Śledź nasz dział z aktualnymi ofertami pracy!

Zobacz również

Firmy inwestują w automatyzację produkcji

Firmy inwestują w automatyzację produkcji

Lisec w sierpniu tego roku zebrał zamówienia o wartości 34,5 mln euro. Jest to najwyższy wynik w historii firmy. Wyniki są świetne m.in. dzięki klientom z Polski.

Zabraknie montażystów?

Zabraknie montażystów?

Ekipy montażowe nie narzekają na brak pracy, wzrost cen stolarki nie wpłynął negatywnie na popyt, nie spowodował przestojów, a kalendarze na najbliższy czas są zapełnione. Czy ekipy montażowe są przygotowane na wielką falę renowacji budynków?

Amex-Bączek z jednym z najlepszych okresów w historii firmy

Amex-Bączek z jednym z najlepszych okresów w historii firmy

Amex-Bączek odnotował kilkunastoporocentowy wzrost sprzedaży w pierwszym półroczu. Firma planuje także inwestycję w moce produkcyjne.

1