Fimtec przekroczył próg 100 milionów

Red.: |Data publikacji:

Historyczną w segmencie dostawców maszyn do pvc i aluminium barierę 100 mln zł przychodów przekroczył w minionym roku Fimtec, partner Graf Synergy i FOM Industrie. Kierownictwo firmy ocenia, że podstawowym czynnikiem tego sukcesu były projekty finansowane z dotacji unijnych oraz duża popularność technologii V-Perfect. W sezonie 2020 duże nadzieje wiąże się tu z maszynami do produkcji ślusarki aluminiowej, w tym m.in. z cyfrową, 14-osiową zagniatarką do naroży DCM1.

– Już w 2018 roku staliśmy się dostawcą kompletnym, czyli takim, który w zakresie technologii do PVC i aluminium dostarcza sprzęt pochodzący od jednego producenta, oparty o jedną platformę programową oraz sprzętową. To zwiększa bezpieczeństwo inwestycyjne naszych klientów i umożliwia im lepszą optymalizację procesów, a to z kolei przekłada się na poprawę wydajności oraz obniżenie kosztów wytwarzania. – powiedział ostatnio na łamach prasy Grzegorz Osada, szef Fimtecu.

Na nowy sezon firma przygotowała również ofertę automatyzacji „pleców” linii produkcyjnych do okien. Fimtec przeprowadził już wraz ze swoim włoskim partnerem pierwsze udane testy i instalacje automatycznych sortowników szkła, ram oraz skrzydeł. Na tej bazie przygotowywana jest obecnie wersja finalna tych automatów na wymagający polski rynek.

Firma przygotowana jest również na wyzwania przystosowania oferowanych urządzeń do wymagań idei Przemysłu 4.0 , zapewniających optymalne sterowanie procesami produkcyjnymi i informacją.

 

Zobacz również

Szwajcarski rynek się kurczy

Szwajcarski rynek się kurczy

Z podsumowania szwajcarskiego rynku stolarki za 2022 rok wynika, że od kilku lat regularnie spada produkcja okien w tym kraju. Pocieszeniem może być fakt, że stolarka drewniana i ślusarka aluminiowa notują rekordowe wyniki.

Segment bram przemysłowych czeka stagnacja

Segment bram przemysłowych czeka stagnacja

Segment bram przemysłowych będzie notował spadki popytu. W najbliższych latach wzrost wolumenu sprzedaży będzie maksymalnie na 1,7 proc.

Niemcy: wzrost na rynku drzwi wejściowych

Niemcy: wzrost na rynku drzwi wejściowych

Jak wynika z danych zebranych przez instytut badań rynku Branchenradar.com, rynek zewnętrznych drzwi wejściowych w Niemczech w 2022 roku urósł, ale nie za sprawą wzrostu popytu.

1