Fimtec dostarczył ostatnio maszyny do kilku producentów

Red.: |Data publikacji:

Obecne wakacje były dla Fimteca pracowite. Firma wyposażyła kilka zakładów produkcyjnych w maszyny, a także zmieniła swoją siedzibę.

Fimtec w ostatnich miesiącach wyposażył kilku producentów w maszyny do obróbki stolarki. Pod koniec sierpnia nowa maszyna trafiła do Wilkonu, to producent stolarki aluminiowej i z PCW z Wilczogóry. Firma zdecydowała się na zakup robota do zgrzewania kształtowego w technologii V-Perfect, model RS. Z kolei Hensfort z Przemyśla zmodernizował zakład produkcyjny i rozszerzył park maszynowy o urządzenia do obróbki aluminium. Zainstalowane zostały sterowana numerycznie zagniatarka do naroży DCM 1, zautomatyzowane centrum tnąco-obróbcze LMT 65 i piła dwugłowicowa Blitz 60. Z kolei w połowie lipca nowa maszyna od Fimteca trafiła do Vetro Systems, producenta ścian działowych i ślusarki aluminiowej. Jest to piła dwugłowicowa Blitz Alva 550.

Nowy adres

Fimtec na początku czerwca zmienił także swoją siedzibę. Firma wciąż znajduje się w Wysogotowie, jednak przeniosła się z ulicy Skórzewskiej 27 do lokalizacji przy ulicy Grzybowej 8 B.

 

 

Zobacz również

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

W całych Niemczech w 2023 roku sprzedano o 1,5 mln mniej jednostek okiennych. Jednak dwa kraje związkowe odnotowały wzrost.

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

W zakończonym właśnie roku Hydro odnotowało spadek przychodów ze sprzedaży, a także zysków. Na ten wynik wpłynął m.in. spadek cen aluminium.

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Handlowcy widzą niewielką poprawę, jeśli chodzi o sprzedaż okien. Dużo klientów korzysta z dofinansowania z programu "Czyste Powietrze".

1