Sparklike z Finlandii dostarczył Fakro laser do badania szyb zespolonych. Jest to urządzenie, które znacznie poprawi kontrolę jakości stolarki.
Fiński Sparklike oferuje narzędzia do pomiaru zawartości i składu gazu w szybach zespolonych. Sparklike twierdzi, że jako jedyna na świecie firma oferuje narzędzie, które dokonuje pomiaru w zespoleniu szybowym w sposób nieinwazyjny. Urządzenie do pomiaru – Laser Portlable 2.0 zakupiła firma Fakro. Producent okien poinformował, że w przedsiębiorstwie wzrosła potrzeba zwiększenia kontroli szyb zespolonych, szczególnie trzyszybowych. Fakro potrzebowało urządzenia, dzięki któremu szybko i bez ingerencji w produkt sprawdzi jakość gazu w zespoleniu. Dotychczas producent stosował metody pomiarów, które były czasochłonne i inwazyjne. Fakro podkreśla, ze dzięki laserowi poprawi się wydajność kontroli.

Sparklike współpracuje z producentami szyb zespolonych, a także ramek dystansowych. W Polsce fińska firma jest reprezentowana przez Polver, dostawca narzędzi dla szklarzy. W marcu bieżącego roku Polver otworzył sklep internetowy dla swoich klientów. W ofercie sklepu znajdują się m.in. narzędzia miernicze marki Sparklike.
Zobacz również
Forum Biznesu o nowych rynkach eksportowych i szansach polskich firm
Zakończyła się 6. edycja Forum Biznesu organizowanego przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Wśród prelegentów nie zabrakło przedstawicieli branży stolarki.
Gerda stawia na bezpieczeństwo i rozwiązania smart
W połowie października firma Gerda zaprosiła swoich partnerów handlowych i dostawców na wydarzenie w Ostródzie, gdzie zaprezentowała nowości.
Czytaj listopadowe „Forum Branżowe”
Dostępny jest nowy numer miesięcznika „Forum Branżowe” (11/2025). Gościem wydania jest Maciej Żyła, kierownik ds. jakości w Laboratorium Techniki Budowlanej.


