Europrofil będzie się rozbudowywał

Autor: |Data publikacji:

Europrofil z Olsztynka będzie się rozbudowywał. Firma planuje zwiększenie mocy produkcyjnych.

Europrofil zajmuje się odbiorem odpadków z PCW, a następnie ich przetwarzaniem. Firma zdecydowała właśnie o rozbudowie. Na działce o powierzchni 2,3 ha przedsiębiorstwo rozbuduje obecny zakład produkcyjny. Wartość prac budowlanych oraz wyposażenia hali produkcyjnej szacowana jest na ok. 1 mln zł.

Europrofil przetwarza odpadki powstałe z profili okiennych z PCW na regranulat. Firma także sama produkuje. W zakładzie w Olsztynku wytwarzane są listwy podparapetowe, to profile transportowe i montażowe do niemal wszystkich systemów okiennych obecnych na polskim rynku. W drugim kwartale 2020 r. spółka rozpoczęła produkcję masek ochronnych. Obecnie Europrofil produkuje ok. 5 tys. sztuk półmasek miesięcznie.

Zobacz również

Ósma edycja akcji firmy CAL „Drzewo za drzwi”

Ósma edycja akcji firmy CAL „Drzewo za drzwi”

13 października 2025 r. w malowniczym Nadleśnictwie Płaska już po raz ósmy odbyła się akcja „Drzewo za drzwi”, organizowana przez firmę CAL.

Dekarz wicemistrzem Europy, biegi niepodległości – branża stolarki wspiera sport

Dekarz wicemistrzem Europy, biegi niepodległości – branża stolarki wspiera sport

Firmy branży stolarki od lat są solidnym wsparciem dla wszelkich inicjatyw sportowych w naszym kraju. Zebraliśmy najświeższe aktywności. W tym odcinku piszemy głównie o mniejszych firmach z naszego świata, które sponsorują lokalne drużyny i wydarzenia sportowe.

Międzynarodowa konferencja Roto tym razem w Polsce

Międzynarodowa konferencja Roto tym razem w Polsce

Międzynarodowy Dzień Prasy Branżowej to coroczne wydarzenie organizowane przez Roto Frank Holding AG. W tym roku impreza odbyła się po raz pierwszy w Polsce.