Europejskie kraje to najlepsze rynki dla Quanex

Red.: MR |Data publikacji: 2019-06-25

Quanex Building Products ogłosił wyniki finansowe z II kwartału. W tej firmie zakończył się on 30 kwietnia 2019 r. Sprzedaż w omawianym okresie wyniosła ponad 218 mln dolarów, największy zaś wzrost przychodów koncern zanotował w Europie.

Quanex Building Products wytwarza przede wszystkim ramki dystansowe, ale też profile do produkcji okien i drzwi oraz inne komponenty do stolarki. Firma podała wyniki finansowe z trzech miesięcy – od lutego do końca kwietnia, jest to dla koncernu II kwartał roku rozliczeniowego. W omawianym okresie spółka osiągnęła sprzedaż na poziomie ponad 218 mln dolarów, w porównaniu do 214 mln w roku poprzednim.

Wzrost sprzedaży, jak oceniają przedstawiciele Quanex, to efekt przede wszystkim dobrego wyniku, jaki został osiągnięty w Europie. Popyt na rynku okien na naszym kontynencie spowodował, że spółka odnotowała tu wzrost przychodów o 15 proc.

Wyniki sprzedaży w Europie są wyższe w porównaniu z innymi sektorami gospodarki, co dla zarządu jest warte analizy. Firma ocenia, że wielu ludzi na starym kontynencie decyduje się na wymianę okien i jest to działanie na dużą skalę. Warto porównać te europejskie wyniki z danymi z rodzimego rynku Quanex, Stanami Zjednoczonymi. Tu firma zanotowała wzrost sprzedaży zaledwie o 1 proc.

Quanex ma swoją siedzibę w Houston w Teksasie w USA, zatrudnia około 4 tys. pracowników. Swoje zakłady produkcyjne ma głównie w Stanach Zjednoczonych, w Europie ma trzy fabryki, dwie w Wielkiej Brytanii – są tu wytwarzane ramki dystansowe i profile z PCW, a także jedną w Niemczech, która również produkuje ramki dystansowe. Najbardziej znany wyrób Quanex na naszym rynku, to ramka dystansowa Super Spacer.

Zobacz również

Małkowski-Martech na dużym plusie

Małkowski-Martech na dużym plusie

Małkowski-Martech podsumował II kwartał pod katem handlowym. Spółka osiągnęła przychody w wysokości 12,4 mln zł wobec 9,6 mln zł w 2019 r.

Mercor z dużym wzrostem zysku i strategią na najbliższe lata

Mercor z dużym wzrostem zysku i strategią na najbliższe lata

Grupa Mercor S.A. opublikowała dane finansowe ze swojego I kwartału roku obrotowego 2020-2021 (kwiecień-czerwiec). Udało się wygenerować wzrosty w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej, choć był to okres pandemii i lockdownu. Firma opracowała też strategię na lata 2020-2023.

NSG Group z ogromnym spadkiem przychodów

NSG Group z ogromnym spadkiem przychodów

NSG Group poinformował, że globalnie w okresie od kwietnia do czerwca zanotował spadek w przychodach na poziomie ok. 40 proc.

1