Euroglas inwestuje w młodą kadrę

Autor: |Data publikacji:

Wakacje to dla wielu studentów szansa, by zdobyć zawodowe szlify. W tym roku staże dla studentów oferował m.in. Euroglas.

Euroglas w Ujeździe przyjmuje co roku grupę około 10 stażystów. Są to najczęściej studenci wydziałów technicznych. Firma oferuje im pracę na stanowiskach automatyków czy mechaników. Fabryka szkła odpowiednio się przygotowuje do przyjęcia studentów. Wydzielana jest osoba, która opiekuje się praktykantami, którzy przez cały okres stażu pracują nad realizacją zleconego im projektu.

Produkcja szkła float w hucie w Ujeździe.

W Euroglasie praktyki trwają minimum dwa, trzy miesiące. Staże są płatne. Firma podjęła się organizowania staży z myślą, że przygotuje do pracy nową kadrę. Szczególnie, że w działach technicznych, zanim pracownik podejmie samodzielną pracę, potrzebuje około roku doświadczenia na podobnym stanowisku. Jednak według informacji z działu kadr, w Euroglasie jest bardzo niski poziom fluktuacji, co oznacza, że firma oferuje niewiele wakatów. To się jednak wkrótce może zmienić, gdyż stosunkowo wiele osób przygotowuje się do przejścia na emeryturę. Jest wiec szansa, że zespół zostanie odmłodzony przez osoby, które pierwsze zawodowe kroki stawiały w hucie szkła jako praktykanci.

Zobacz również

Nowe „Vademecum: montaż stolarki” dostępne na naszym portalu

Nowe „Vademecum: montaż stolarki” dostępne na naszym portalu

„Vademecum: montaż stolarki” to praktyczny przewodnik po aktualnych standardach i technologiach montażu okien, również wielkogabarytowych.

Już niedługo webinarium IT W STOLARCE – szybkie wdrożenia, realne korzyści

Już niedługo webinarium IT W STOLARCE – szybkie wdrożenia, realne korzyści

Już we wtorek, 24 czerwca, wspólnie z Miquido zorganizujemy dla Was webinarium "IT w stolarce - szybkie wdrożenia, realne korzyści". Opowiemy Wam jak szybko i bezpiecznie wymienić system IT, który wspiera zarządzanie i produkcję.

Relacja z jubileuszowej edycji targów R+T Asia 2025

Relacja z jubileuszowej edycji targów R+T Asia 2025

W dniach 26–28 maja w Szanghaju odbyła się 20. edycja targów R+T Asia. Tegoroczna odsłona wydarzenia zbiegła się z 60-leciem globalnej marki R+T.