Euler Hermes: wzrost niewypłacalności o 80 proc.

Autor: |Data publikacji:

Początek roku nie był zbyt dobry dla firm. Taką opinię na podstawie danych o niewypłacalności przedstawił Euler Hermes.

W styczniu niewypłacalne były 151 polskie firmy. Te dane zebrał Euler Hermes, bazując na informacjach z Monitorów Sądowych i Gospodarczych. Liczba jest wysoka, bo oznacza wzrost w stosunku do stycznia 2020 r. o 80 proc. Wówczas niewypłacalne były 84 firmy.

Analitycy definiują niewypłacalność jako niezdolność do regulowania zobowiązań wobec dostawców. A to powoduje efekt domina, kłopoty z płynnością finansowa pojawiają się u kolejnych przedsiębiorstw. Jeśli chodzi o poszczególne dziedziny gospodarki, to w produkcji nastąpiło odbicie w IV kwartale 2020 r. Jednak nie zapobiegło to wzrostowi niewypłacalności na początku obecnego roku. W przemyśle problemy finansowe mają firmy z sektora metalowo-maszynowego oraz producenci materiałów budowlanych.

Zobacz również

Veka sponsorem lokalnego sportu, Wiśniowski wspiera skoczka

Veka sponsorem lokalnego sportu, Wiśniowski wspiera skoczka

W ostatnim czasie kilka firm z naszej branży pochwaliło się wsparciem dla sportowców. Wiśniowskiego będziemy oglądać w Pucharze Świata w skokach narciarskich, a Veka będzie widoczna podczas meczów Pucharu Polski. Fakro kontynuuje współpracę z piłkarkami, a Lanko i Oknamix zaczyna z piłkarzami.

Producenci stolarki w rankingu „Najcenniejsze firmy rodzinne 2024”

Producenci stolarki w rankingu „Najcenniejsze firmy rodzinne 2024”

Producenci stolarki mają swoją reprezentację w tegorocznym rankingu najcenniejszych firm rodzinnych. Jego autorzy wyłonili laureatów spośród przedsiębiorstw w poszczególnych województwach.

CAL posadził kolejnych 10 tysięcy drzew

CAL posadził kolejnych 10 tysięcy drzew

W drugiej połowie października pracownicy CAL tradycyjnie posadzili kolejnych 10 tysięcy drzew. Akcja, którą rokrocznie prowadzi suwalski producent drzwi, doczekała już siódmej edycji. Partnerem wydarzenia było "Forum Branżowe".