Euler Hermes: wzrost niewypłacalności o 80 proc.

Autor: |Data publikacji:

Początek roku nie był zbyt dobry dla firm. Taką opinię na podstawie danych o niewypłacalności przedstawił Euler Hermes.

W styczniu niewypłacalne były 151 polskie firmy. Te dane zebrał Euler Hermes, bazując na informacjach z Monitorów Sądowych i Gospodarczych. Liczba jest wysoka, bo oznacza wzrost w stosunku do stycznia 2020 r. o 80 proc. Wówczas niewypłacalne były 84 firmy.

Analitycy definiują niewypłacalność jako niezdolność do regulowania zobowiązań wobec dostawców. A to powoduje efekt domina, kłopoty z płynnością finansowa pojawiają się u kolejnych przedsiębiorstw. Jeśli chodzi o poszczególne dziedziny gospodarki, to w produkcji nastąpiło odbicie w IV kwartale 2020 r. Jednak nie zapobiegło to wzrostowi niewypłacalności na początku obecnego roku. W przemyśle problemy finansowe mają firmy z sektora metalowo-maszynowego oraz producenci materiałów budowlanych.

Zobacz również

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro w USA uruchamia fabrykę schodów strychowych. Mieści się ona w miejscowości Elizabeth City w Karolinie Północnej.

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

W dniach 22–23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD.

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

Fala protestów w związku z nierozliczonymi umowami w ramach programu „Czyste Powietrze”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zalega z wypłatami pojedynczym firmom nawet po kilkadziesiąt milionów złotych.