Erkado wkrótce zwiększy moce produkcyjne

Red.: |Data publikacji:

Erkado kontynuuje inwestycje w rozwój. Producent podpisał umowę na wykonanie linii produkcyjnej.

Erkado właśnie ogłosiło, że podpisało umowę na zaprojektowanie i wykonanie linii produkcyjnej do drzwi wewnętrznych. Powstanie ona w Gościeradowie. Wykonawcą prac będzie niemiecka firma G. Kraft Maschinenbau. To przedsiębiorstwo informuje, że dostarczy w pełni automatyczną linię do wytwarzania drzwi wewnętrznych. Erkado przyznaje, że „Dzięki tej znaczącej inwestycji zwiększymy moce produkcyjne, jakość wykonania oraz możliwości tworzenia nowych modeli drzwi.”.

Siedziba Erkado w Gościeradowie.

Producent drzwi w połowie tego roku zapowiadał ogromnie inwestycje w swoim zakładzie w Gościeradowie. Informował wówczas o planach postawienia m.in. zautomatyzowanego magazynu i centrum badawczo-rozwojowego. Te prace mają potrwać do 2027 r. i według obliczeń firmy ich wartość szacowana jest na około 145 mln zł. Na ten temat więcej pisaliśmy TUTAJ. W centrum badawczo-rozwojowym będą powstawać nowe modele drzwi, ale także rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe. Producent będzie przeprowadzał testy tych produktów w skali laboratoryjnej i półprzemysłowej.

Zobacz również

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

W całych Niemczech w 2023 roku sprzedano o 1,5 mln mniej jednostek okiennych. Jednak dwa kraje związkowe odnotowały wzrost.

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

W zakończonym właśnie roku Hydro odnotowało spadek przychodów ze sprzedaży, a także zysków. Na ten wynik wpłynął m.in. spadek cen aluminium.

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Handlowcy widzą niewielką poprawę, jeśli chodzi o sprzedaż okien. Dużo klientów korzysta z dofinansowania z programu "Czyste Powietrze".

1