Erkado nie zwalnia tempa inwestycji

Red.: |Data publikacji:

Po niemal 50 latach od założenia warsztatu stolarskiego w Gościeradowie, rodzinna firma Kozłowskich umacnia się w czołówce polskich producentów drzwi. Wciąż inwestuje w bazę produkcyjną, a do roku 2027 wybuduje zautomatyzowany magazyn i centrum badawczo-rozwojowe.

Jeden z liderów segmentu drzwi, lubelska firma Erkado, podjęła nową inwestycję w budowę centrum badawczo -rozwojowego oraz zautomatyzowanego magazynu w Gościeradowie, w powiecie kraśnickim. Obydwie realizacje powstaną do roku 2027 i pochłoną w sumie prawie 145 mln zł. W centrum B+R, na które Erkado wyda 90 mln zł, powstawać mają nowe modele drzwi i nowe rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe. Badania będą tutaj przeprowadzane w skali laboratoryjnej i półprzemysłowej. Dzięki temu, że centrum powstaje na terenie Tarnobrzeskiej SSE, firma odebrała właśnie decyzję o wsparciu publicznym w postaci zwolnienia z podatku CIT.

Erkado posiada dzisiaj trzy zakłady produkcyjne i hale magazynowe: w Gościeradowie, w Chwałowicach oraz w Radomiu. Tradycyjnie od lat produkuje drewniane drzwi wewnętrzne, a latem ub. roku uruchomiła zakład produkcji drzwi stalowych w Gościeradowie. W Radomiu w hali o pow. 11 tys. mkw. produkowane są drzwi ramiakowe. Firma powstała w roku 1976 jako działalność gospodarcza obecnego prezesa, Zbigniewa Kozłowskiego. W minionym roku obroty firmy sięgnęły niemal 400 mln zł, a duży udział w tym miał eksport. Erkado wysyła swoje produkty już do 30 krajów na całym świecie.

Zobacz również

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass, należący do 10 największych producentów szyb zespolonych w Polsce, podsumował wyniki finansowe z poprzedniego roku.

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Zambrowski producent okien z PCW i aluminium, firma Monolit, kontynuuje działalność inwestycyjną. Obecnie buduje halę produkcyjną.

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Wartość zamówień pozyskanych przez Grupę Mercor w kwietniu 2024 była wyższa niż rok wcześniej, ale też przewyższyła poziom z marca bieżącego roku.

1