Erkado nie zwalnia tempa inwestycji

Red.: |Data publikacji:

Po niemal 50 latach od założenia warsztatu stolarskiego w Gościeradowie, rodzinna firma Kozłowskich umacnia się w czołówce polskich producentów drzwi. Wciąż inwestuje w bazę produkcyjną, a do roku 2027 wybuduje zautomatyzowany magazyn i centrum badawczo-rozwojowe.

Jeden z liderów segmentu drzwi, lubelska firma Erkado, podjęła nową inwestycję w budowę centrum badawczo -rozwojowego oraz zautomatyzowanego magazynu w Gościeradowie, w powiecie kraśnickim. Obydwie realizacje powstaną do roku 2027 i pochłoną w sumie prawie 145 mln zł. W centrum B+R, na które Erkado wyda 90 mln zł, powstawać mają nowe modele drzwi i nowe rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe. Badania będą tutaj przeprowadzane w skali laboratoryjnej i półprzemysłowej. Dzięki temu, że centrum powstaje na terenie Tarnobrzeskiej SSE, firma odebrała właśnie decyzję o wsparciu publicznym w postaci zwolnienia z podatku CIT.

Erkado posiada dzisiaj trzy zakłady produkcyjne i hale magazynowe: w Gościeradowie, w Chwałowicach oraz w Radomiu. Tradycyjnie od lat produkuje drewniane drzwi wewnętrzne, a latem ub. roku uruchomiła zakład produkcji drzwi stalowych w Gościeradowie. W Radomiu w hali o pow. 11 tys. mkw. produkowane są drzwi ramiakowe. Firma powstała w roku 1976 jako działalność gospodarcza obecnego prezesa, Zbigniewa Kozłowskiego. W minionym roku obroty firmy sięgnęły niemal 400 mln zł, a duży udział w tym miał eksport. Erkado wysyła swoje produkty już do 30 krajów na całym świecie.

Zobacz również

Globalny rynek systemów fasadowych z tendencją wzrostową

Globalny rynek systemów fasadowych z tendencją wzrostową

Wartość globalnego rynku systemów fasadowych ma w 2033 roku wynieść 630 mld dol, przy rocznym wzroście na poziomie 5,8 proc.

Eko-Okna i Classen zapłaciły miliony podatku CIT

Eko-Okna i Classen zapłaciły miliony podatku CIT

Eko-Okna i Classen należą do największych firm w regionie i jednocześnie największych podatników. Firmy zapłaciły CIT liczony w milionach.

NSG notuje wzrost przychodów

NSG notuje wzrost przychodów

NSG podliczył półrocze swojego roku finansowego. Spółka odnotowała wzrost sprzedaży, także w segmencie szkła architektonicznego.

1