EMPOL sprzedał swoją halę!

Autor: |Data publikacji:

Empol szukał kupca na obiekt produkcyjno-handlowy. Fabryka pozbyła się starej hali, bowiem produkcję przeniosła do nowego budynku.

Stara hala fabryczna oraz część biurowa ma nowego właściciela. Do kupienia był obiekt o powierzchni 3,37 tys. m2, zbudowany w 2004 r. Znajduje się on kilka kilometrów od Wrocławia w miejscowości Źródła. Nieruchomość kupiła spółka z kapitałem z Chin. Zakończenie transakcji sprzedaży odbędzie się do końca maja tego roku.

Nowa siedziba Empolu

Empol przeniósł się natomiast do nowej siedziby. Firma rozłożyła swoją inwestycję na kilka etapów, pierwszy z nich to budowa obiektu o powierzchni 8,1 tys. m2. Składa się z kilku części. Pierwsza, to hala, w której odbywa się produkcja stolarki z PCW i aluminium. Oprócz tego znajduje się tu magazyn oraz zaplecze socjalno-administracyjne. Produkcja jest zautomatyzowana, co pozawala firmie na skrócenie czasu realizacji zamówienia. Przypomnijmy, że firma otrzymała zezwolenie na inwestycję na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w czerwcu 2017 r., a budowa zaczęła się w sierpniu.

Instalacja marku maszynowego w nowej hali.

Jednak to nie koniec planów firmy na rozwój. Empol zamierza w kolejnych etapach zbudować biurowiec, w którym powstanie m.in. show room. Ponadto producent chce postawić dwie hale w których wytwarzana będzie stolarka aluminiowa oraz zlokalizowany będzie magazyn – łączna powierzchnia tych hal wyniesie 4 tys. m2. Firma planuje także wybudować kolejną halę do produkcji stolarki z PCW, powierzchnia budynku wyniesie 7 tys. m2.

Zobacz również

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro w USA uruchamia fabrykę schodów strychowych. Mieści się ona w miejscowości Elizabeth City w Karolinie Północnej.

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

W dniach 22–23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD.

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

Fala protestów w związku z nierozliczonymi umowami w ramach programu „Czyste Powietrze”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zalega z wypłatami pojedynczym firmom nawet po kilkadziesiąt milionów złotych.