Ekoplast chce wejść na giełdę

Red.: |Data publikacji:

Ekoplast z Krakowa zdecydował się na debiut na giełdzie papierów wartościowych. Firma rozpoczęła odpowiednie procedury.

Ekoplast planuje wejść na giełdę na rynek NewConnect. Firma rozpoczęła odpowiednie procedury, a debiut planowany jest za kilka kwartałów, choć producent spodziewa się, że będzie to raczej początek 2024 r.

EkplastPrzypomnijmy, że już w 2016 r. firma informowała o przygotowaniach do wejścia na giełdę, zmieniła wówczas osobowość prawną na spółkę akcyjną.  Zamierzała w ten sposób pozyskać finansowanie na dalszy rozwój. Debiut miał nastąpić w grudniu 2016 r., jednak ostatecznie do niego nie doszło. Firma pozyskała w zamian strategicznego inwestora finansowego, był nim fundusz private equity TFI Capital Partners. Natomiast na początku czwartego kwartału bieżącego roku fundusz (obecnie TFI Opoka) pozbył się akcji Ekoplastu. Według danych Centrum Analiz Branżowych Ekoplast zakończył rok 2022 przychodami ze sprzedaży w wysokości 99,1 mln zł, to wzrost o ponad 18 proc. w stosunku do 2021 roku.

Zobacz również

Globalny rynek systemów fasadowych z tendencją wzrostową

Globalny rynek systemów fasadowych z tendencją wzrostową

Wartość globalnego rynku systemów fasadowych ma w 2033 roku wynieść 630 mld dol, przy rocznym wzroście na poziomie 5,8 proc.

Eko-Okna i Classen zapłaciły miliony podatku CIT

Eko-Okna i Classen zapłaciły miliony podatku CIT

Eko-Okna i Classen należą do największych firm w regionie i jednocześnie największych podatników. Firmy zapłaciły CIT liczony w milionach.

NSG notuje wzrost przychodów

NSG notuje wzrost przychodów

NSG podliczył półrocze swojego roku finansowego. Spółka odnotowała wzrost sprzedaży, także w segmencie szkła architektonicznego.

1