Ekoplast z Krakowa zdecydował się na debiut na giełdzie papierów wartościowych. Firma rozpoczęła odpowiednie procedury.
Ekoplast planuje wejść na giełdę na rynek NewConnect. Firma rozpoczęła odpowiednie procedury, a debiut planowany jest za kilka miesięcy, choć producent spodziewa się, że będzie to raczej początek 2024 r.
Przypomnijmy, że już w 2016 r. firma informowała o przygotowaniach do wejścia na giełdę, zmieniła wówczas osobowość prawną na spółkę akcyjną. Zamierzała w ten sposób pozyskać finansowanie na dalszy rozwój. Debiut miał nastąpić w grudniu 2016 r., jednak ostatecznie do niego nie doszło. Firma pozyskała w zamian strategicznego inwestora finansowego, był nim fundusz private equity TFI Capital Partners. Natomiast na początku czwartego kwartału bieżącego roku fundusz (obecnie TFI Opoka) pozbył się akcji Ekoplastu. Według danych Centrum Analiz Branżowych Ekoplast zakończył rok 2022 przychodami ze sprzedaży w wysokości 99,1 mln zł, to wzrost o ponad 18 proc. w stosunku do 2021 roku.
Zobacz również
Forum Webinar #2 – poznaj kolejne nowości na sezon 2025
18 września drugie w tym roku spotkanie w ramach Forum Webinar. Przedstawimy nowości produktowe branży stolarki na sezon 2025.
Czytaj wrześniowe „Forum Branżowe”
Dostępny jest nowy numer miesięcznika „Forum Branżowe” (09/2025). Gościem wydania jest Marek Mędrek, CEO Schüco International Polska.
Drutex otworzył nową siedzibę w Bytowie
Drutex przeniósł się do nowej siedziby. Biurowiec za ponad 60 mln zł został oddany do użytku w roku jubileuszu 40-lecia działalności spółki.