Firma Eko-Okna jest największym inwestorem w tym roku w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. To kolejny rok z rzędu, w którym producent stolarki zajmuje pierwszą pozycję pod kątem planowanych wydatków na rozwój.
W 2019 r. Eko-Okna deklarowały inwestycje o wartości 200 mln zł. Wśród firm, które mają siedzibę na terenie KSSE i zdecydowały się rozwijać, kwota zaplanowanych wydatków przez producenta stolarki była najwyższa. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Także w tym roku, według podanych informacji przez KSSE, Eko-Okna są największym inwestorem w katowickiej strefie. Jeśli chodzi o wartość inwestycji, to KSSE poda je za kilka dni, już na sam koniec roku.

Eko-Okna w tym roku inwestowały nie tylko w infrastrukturę produkcyjną. Firma angażowała się w wiele innych projektów, o których wielokrotnie informowaliśmy w naszym serwisie. Ostatnio otwarty został budowany przez producenta budynek zakonny (szczegóły). W ostatnich dniach, jak donoszą m.in. naszraciborz.pl, Eko-Okna wsparło kwotą 1,5 mln zł szpital w Raciborzu. Są w nim leczone osoby z COVID-19. Producent z Kornic w tym roku już drugi raz wspomógł tę placówkę medyczną. Wiosną Eko-Okna przekazały na konto szpitala milion zł (pisaliśmy o tym TUTAJ).
Zobacz również
Fakro gra dalej z reprezentacją Polski. Sponsoring, który napędza biznes w trudnym sezonie
Fakro przedłużyło trwającą od 20 lat współpracę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej o kolejne cztery lata.
Otwarcie salonu G-U Open Lab
G-U Polska zaprosiło 18 czerwca do swojej siedziby w Poznaniu licznych przedstawicieli branży: producentów, dystrybutorów oraz media, na uroczyste otwarcie showroomu G-U Open Lab.
R+T Innovation Award 2027: zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 11 września 2026 roku
R+T Innovation Award 2027: wystawcy targów R+T mogą zgłaszać swoje produkty do konkursu do 11 września 2026 roku.



