Kto jest najlepszym pracodawcą branży stolarki?

Red.: MR |Data publikacji: 2019-11-15

Rzeczpospolita przygotowała po raz drugi ranking najlepszych pracodawców. Wysoko w zestawieniu znalazł się producent z Kornic – Eko-Okna, choć stracił pozycję lidera w porównaniu z ubiegłorocznym rankingiem.  Na liście znalazło się również 5 innych firm naszej branży.

Dziennik Rzeczpospolita przygotował ranking najlepszych pracodawców: Pracodawca Rzeczpospolitej. W tworzeniu listy opierał się na badaniu przeprowadzonym przez agencję doradztwa personalnego Randstad, z którego wynikało, że Polacy cenią sobie najbardziej dobre wynagrodzenie i stabilność zatrudnienia. W zestawieniu uwzględnione zostały także takie kryteria, jak dobre praktyki w rekrutacji, wynagradzaniu i motywowaniu. Badany był także rozwój firmy, wzrost wynagrodzeń i rentowność przedsiębiorstwa.

Twórcy rankingu wzięli pod uwagę dane z ubiegłego roku. Przyznają, że w większości firm w Polsce nastąpił wzrost zatrudnienia w 2018 r. jak i w trzech minionych latach. Warto zauważyć, że obecnie bezrobocie w Polsce jest rekordowo niskie, a pracodawcy byli zmuszani do podnoszenia wynagrodzeń swoim pracownikom, co miało znaczenie przy tworzeniu zestawienia.

Rodzinna firma Eko-Okna znalazła się na trzecim miejscu najlepszych pracodawców. Jest to pozycja w grupie przedsiębiorstw zatrudniających powyżej tysiąca pracowników. Firma z Kornic jest liderem w tej grupie, jeśli chodzi o dynamikę wzrostu zatrudnienia nowych pracowników. W stosunku do roku poprzedniego producent zwiększył zatrudnienie o 38 proc. Eko-Okna w zeszłym roku zajmowało pierwsze miejsce na liście. Co ciekawe, we wrześniu tego roku media obiegła informacja, że Eko-Okna chcą stabilizować poziom zatrudnienia i nie zatrudniają obecnie nowych pracowników. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ. W tym roku tę pozycję zajmuje Pepco Poland, a na drugim jest Dino Polska.

W grupie firm zatrudniających powyżej tysiąca pracowników znajdują się także inne firmy z branży stolarki otworowej. Na pozycji 17. znajduje się Grupa Kęty, na 35. jest Aluprof, a na 53. Sanok Rubber Company. Natomiast w grupie firm zatrudniających od 250 do 1000 pracowników znajduje się MFO na 29. pozycji, na 62. jest Siegenia-AUBI, na 63. miejscu mamy Grupę PSB, a na 80. pozycji jest Aliplast. Na tej liście uwzględniono 80 firm.

Zobacz również

Rekordowa popularność programu Czyste Powietrze

Rekordowa popularność programu Czyste Powietrze

W ostatnim tygodniu kwietnia Polacy złożyli rekordową liczę wniosków w ramach programu Czyste Powietrze - 4121.

Znakomity kwartał w Saint-Gobain

Znakomity kwartał w Saint-Gobain

Saint-Gobain podsumował pierwszy kwartał pod względem handlowym. Sprzedaż była wyższa w porównaniu do 2020 r. o 14,3 proc.

KRISPOL przetarł termomodernizacyjny szlak

KRISPOL przetarł termomodernizacyjny szlak

Produkty firmy KRISPOL znalazły się na liście Zielonych Urządzeń i Materiałów dedykowanych do programu Czyste Powietrze i ulgi termomodernizacyjnej. Był to pierwszy producent stolarki, który został uwzględniony w tym zestawieniu. Obecnie na liście są również produkty firm Plastbud oraz Wiśniowski.

1