Eko-Okna inwestują w fabryki, ale i w drogi

Red.: |Data publikacji:

Eko-Okna budują nie tylko nowe hale produkcyjne, ale także inwestują w lokalną infrastrukturę. Firma nadal mocno zaangażowana jest także w działalność charytatywną.

Producent stolarki otworowej Eko-Okna prowadzi obecnie budowę nowej hali na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w gminie Kędzierzyn Koźle. Firma kupiła działkę na początku 2022 r. i planowała wydać na inwestycję ok. 400 mln zł. Budowa ma być zakończona do końca bieżącego roku, a po oddaniu obiektu do użytku zatrudnionych ma tu zostać 500 pracowników. Jak donoszą lokalne media, Eko-Okna są zainteresowane zakupem kolejnych działek w SSE. Jednak zarządcy strefy przyznają, że w przypadku nowych terenów musi być najpierw uporządkowany ich status prawny, co może potrwać nawet do dwóch lat.

W 2022 r. ruszyła także budowa fabryki w Olszynach w strefie ekonomicznej w Wodzisławiu Śląskim. Eko-Okna deklarowały wówczas, że po zakończeniu budowy w nowym zakładzie pracę znajdzie około 1 tysiąca osób. Ta inwestycja zrodziła jednak potrzebę wykonania dodatkowych prac budowlanych. Eko-Okna poinformowały, że po zakończeniu budowy przewidują częstotliwość  przejazdów ok. 400 ciężarówek tygodniowo. Niemal połowa z nich będzie przejeżdżała przez miasto Wodzisław Śląski. Obecne drogi dojazdowe nie są dostatecznie przygotowane na takie natężenie ruchu. Według lokalnych władz, producent jest świadomy, że będzie musiał dołożyć się do kosztów przebudowy dróg na terenie miasta. Eko-Okna będą więc partycypować w remoncie infrastruktury drogowej w Wodzisławiu Śląskim.

Natomiast pod koniec marca podpisana została umowa na przebudowę innej trasy, którą użytkuje transport z Eko-Okien. To odcinek drogi powiatowej Lekartów – Pietrowice Wielkie. Wartość inwestycji to ponad 15 mln zł, przy czym udział w tej inwestycji producenta stolarki wynosi 830 tys. zł. Zakończenie tej budowy planowane jest na czerwiec przyszłego roku.

Eko-Okna zdecydowały się także na inwestycję w kompleks rehabilitacyjny dla osób starszych. Powstanie on w Krzyżanowicach pod Raciborzem. Zbudowany zostanie tu dom dla seniorów, przychodnia, centrum rehabilitacyjne oraz dom pomocy społecznej. Jak donosi portal nowiny.pl. firma buduje placówki lecznicze z myślą m.in. o byłych pracownikach fabryki, którzy są lub będą na emeryturze.

Zobacz również

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Uroczysta gala wręczenia nagród Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” odbędzie się 27 września na Zamku Królewskim w Warszawie.

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

150 wystawców z 15 krajów - tak w skrócie zapowiada się 6. edycja Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Odbędzie się w dniach 18-19 października w EXPO Kraków.

Nowe, duże salony ze stolarką

Nowe, duże salony ze stolarką

Grupa Impet, Mrówka czy All Windows Group to firmy, które otworzyły w ostatnim czasie sklepy ze stolarką.

1