Eko-Okna częściowo zalane!

Autor: |Data publikacji:

Wczoraj około godz. 19.00 nad Kornice nadciągnęły chmury burzowe, które przyniosły ulewne opady deszczu. Suma godzinowa opadów wyniosła 12,1 mm, a punktowo dochodziła nawet do 60 mm! Nawałnica nie ominęła  niestety Eko-Okien.

fot. Nowiny.pl

Pracownicy hali nr 6 usłyszeli najpierw dźwięk lejącej się wody i obserwowali tylko jak pod wpływem napływającej wody niebezpiecznie wybrzusza się dach. Ledwo zdążyli uciec z zagrożonego miejsca, a do środka runęła część dachu hali, którą zaczęła zalewać woda. Strumienie wody lały się po podłodze, gromadząc się w hali. Konieczna była interwencja straży pożarnej, ale nie wydaje się by ten incydent zakłócił zasadniczo pracę w firmie. Krótki filmik z tego zdarzenia zamieściły lokalne media.

Rodzi się pytanie o projektanta i wykonawcę konstrukcji dachu, skoro runął on pod naporem deszczu. Czy gdyby
tegoroczna zima była bardziej śnieżna, zagrożeniem mógłby się okazać zalegający na dachu śnieg?  W Kornicach powstaje właśnie hala nr 7.

Firma wysłała do lokalnych redakcji oświadczenie w tej sprawie:

Zarząd Spółki Eko-Okna S.A. informuje, że w związku z uszkodzeniem fragmentu poszycia dachowego w jednej z hal produkcyjnych, które było wynikiem obfitych opadów deszczu 18 czerwca 2020 r., trwa naprawa powstałych uszkodzeń przez firmę wykonawczą celem przywrócenia normalnej funkcjonalności hali. Nikt z pracowników nie ucierpiał w zdarzeniu. Straty materialne są aktualnie oszacowywane*.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu opublikowała komunikat:

Strażacka interwencja miała miejsce o godzinie 19:59 w Kornicach przy ulicy Przemysłowej. Na terenie jednego z zakładów doszło do zawalenia się dachu pod naporem wody. Przyczyną zdarzenia była niedrożność systemu odprowadzania wody z dachu, który nie był w stanie przyjąć takiej ilości opadów. Do akcji skierowano trzy zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP. Działania strażaków polegały na ustawieniu specjalnych wałów, które umożliwiały wylewanie się wody z hali na zewnątrz. Łączne straty w tym zdarzeniu oszacowane zostały na kwotę 250 tys. złotych*.

*źródło cytatów: naszraciborz.pl

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1