Eko-Okna częściowo zalane!

Red.: |Data publikacji:

Wczoraj około godz. 19.00 nad Kornice nadciągnęły chmury burzowe, które przyniosły ulewne opady deszczu. Suma godzinowa opadów wyniosła 12,1 mm, a punktowo dochodziła nawet do 60 mm! Nawałnica nie ominęła  niestety Eko-Okien.

fot. Nowiny.pl

Pracownicy hali nr 6 usłyszeli najpierw dźwięk lejącej się wody i obserwowali tylko jak pod wpływem napływającej wody niebezpiecznie wybrzusza się dach. Ledwo zdążyli uciec z zagrożonego miejsca, a do środka runęła część dachu hali, którą zaczęła zalewać woda. Strumienie wody lały się po podłodze, gromadząc się w hali. Konieczna była interwencja straży pożarnej, ale nie wydaje się by ten incydent zakłócił zasadniczo pracę w firmie. Krótki filmik z tego zdarzenia zamieściły lokalne media.

Rodzi się pytanie o projektanta i wykonawcę konstrukcji dachu, skoro runął on pod naporem deszczu. Czy gdyby
tegoroczna zima była bardziej śnieżna, zagrożeniem mógłby się okazać zalegający na dachu śnieg?  W Kornicach powstaje właśnie hala nr 7.

Firma wysłała do lokalnych redakcji oświadczenie w tej sprawie:

Zarząd Spółki Eko-Okna S.A. informuje, że w związku z uszkodzeniem fragmentu poszycia dachowego w jednej z hal produkcyjnych, które było wynikiem obfitych opadów deszczu 18 czerwca 2020 r., trwa naprawa powstałych uszkodzeń przez firmę wykonawczą celem przywrócenia normalnej funkcjonalności hali. Nikt z pracowników nie ucierpiał w zdarzeniu. Straty materialne są aktualnie oszacowywane*.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu opublikowała komunikat:

Strażacka interwencja miała miejsce o godzinie 19:59 w Kornicach przy ulicy Przemysłowej. Na terenie jednego z zakładów doszło do zawalenia się dachu pod naporem wody. Przyczyną zdarzenia była niedrożność systemu odprowadzania wody z dachu, który nie był w stanie przyjąć takiej ilości opadów. Do akcji skierowano trzy zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP. Działania strażaków polegały na ustawieniu specjalnych wałów, które umożliwiały wylewanie się wody z hali na zewnątrz. Łączne straty w tym zdarzeniu oszacowane zostały na kwotę 250 tys. złotych*.

*źródło cytatów: naszraciborz.pl

Zobacz również

Spadek zamówień na drzwi po dobrym półroczu

Spadek zamówień na drzwi po dobrym półroczu

Producenci stolarki w różny sposób przygotowują się na trudniejszy okres na rynku. Perfectdoor postawił na integrację procesów produkcyjnych i ochronę miejsc pracy.

Glasstec 2022 – zobacz naszą fotorelację

Glasstec 2022 – zobacz naszą fotorelację

Za nami targi Glasstec 2022 - to wiodąca na świecie impreza branży szklarskiej, która odbyła się po raz pierwszy po czteroletniej przerwie.

Partnerstwo na trudniejszy czas

Partnerstwo na trudniejszy czas

Dormakaba, światowy potentat w zakresie systemów zabezpieczeń i kontroli dostępu oraz wrocławska firma Polsystem, oferująca systemy kontroli czasu pracy, kontroli dostępu i urządzenia je obsługujące, nawiązały ostatnio współpracę produktową.

1