Dwucyfrowy wzrost cen stolarki w październiku

Red.: |Data publikacji:

Polskie Składy Budowlane poinformowały o kolejnych wzrostach cen materiałów budowlanych w październiku.

PSB podliczył, że w sklepach budowlanych należących do sieci ceny w październiku ogólnie wzrosły o 20,5 proc. w stosunku do października roku 2020. Klienci więcej płacili za produkty w 20 grupach towarowych. Najwyższy wzrost notowany jest w płytach OSB. W tym roku są one droższe o 101 proc. w stosunku do października 2020 r. Stolarka budowlana, głównie drzwi, to także produkty, które podrożały. W sklepach budowlanych należących do sieci PSB klienci płacili za nie średnio o 13 proc. więcej, niż w październiku 2020 r.

PSB Nowy targ
Sklep Mrówka PSB w Nowym Targu

W okresie od stycznia do końca października ceny w składach budowlanych PSB wzrosły o 10,6 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w 2020 r. W tym wypadku także na pierwszym miejscu jeśli chodzi o najwyższy poziom wzrostu cen znajdują się płyty OSB. Te produkty są droższe o 55 proc. w stosunku do dziesięciu miesięcy poprzedniego roku. Natomiast stolarka budowlana od stycznia do października 2021 r. podrożała średnio o 6 proc.

Zobacz również

Większa sprzedaż, ale mniejszy zysk we wzmocnieniach

Większa sprzedaż, ale mniejszy zysk we wzmocnieniach

Po niezwykle udanym sezonie 2021, po bardzo dobrym dla MFO pierwszym półroczu tego sezonu, spółka przygotowuje się na słabszy okres wynikający z warunków zewnętrznych. Uniezależnia się od kosztów energii inwestując w fotowoltaikę.

Albud będzie się rozbudowywał

Albud będzie się rozbudowywał

Albud będzie się rozbudowywał. Firma szacuje, że wartość inwestycji wyniesie ok. 7 mln zł. Producent otrzymał decyzję o wsparciu od KSSEMP.

Ekologiczne szkło nowym trendem w branży

Ekologiczne szkło nowym trendem w branży

AGC Glass Europe już w tym roku rozpocznie produkcję szkła o obniżonym śladzie węglowym. Dzięki temu firmie uda się zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 40 proc.

1