Dwucyfrowe wzrosty w NorDanie

Red.: MR |Data publikacji: 2021-06-09

NorDan pierwszą połowę roku zalicza do bardzo udanych. Wzrosty notowane są zarówno w przychodach jak i w poziomie zamówień.

NorDan z Powodowa kończy pierwszą połowę roku z 40-procentowym wzrostem sprzedaży w porównaniu do roku 2020. Firma przyznaje, że dwucyfrowe wzrosty notowane są na wszystkich rynkach. Duży popyt napędzany jest przede wszystkim przez segment remontowy, a także przez programy publiczne związane ze zmniejszeniem emisji CO2. Z drugiej strony ogromny popyt na materiały budowlane powoduje, że na rynku pojawił się problem z dostępnością surowców do produkcji i dużym wzrostem cen. NorDan w Polsce wytwarza stolarkę drewnianą i drewniano-aluminiową.

NorDan UAB na Litwie, gdzie produkowana jest stolarka z PCW i aluminium, także ocenia pierwsze półrocze pozytywnie. W pierwszych czterech miesiącach bieżącego roku do firmy wpłynęło o 29 proc. więcej zamówień, niż w roku ubiegłym. Wartość tych zamówień wynosi 4,7 mln euro. Firma notuje ponad 40-procentowy wzrost popytu na wyroby aluminiowe na rynkach zagranicznych, zwłaszcza w Norwegii. Jeśli chodzi o ubiegły rok, to litewska spółka zakończyła go przychodami ze sprzedaży w wysokości ponad 10 mln euro, co oznacza wzrost o 20 proc. w stosunku do 2019 r.

Zobacz również

Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe Deforu

Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe Deforu

Defor planuje zbudowanie Centrum Badawczo-Rozwojowego. Będzie się tam znajdowało m.in. laboratorium do badania fasad.

Vikking wzmacnia dział handlowy

Vikking wzmacnia dział handlowy

Od początku czerwca 2021 roku Mateusz Pniak obejmuje stanowisko regionalnego managera sprzedaży na terenie południowej Polski. Do zadań nowego pracownika będzie należało promowanie marki VIKKING jako producenta drzwi kompozytowych oraz okien o unikalnej strukturze Real Wood.  

AGC sprzedaje swoje zakłady w USA

AGC sprzedaje swoje zakłady w USA

AGC sprzedaje trzy fabryki produkujące szkło budowlane w USA. Nabywcą jest Cardinal, wartość transakcji t 450 mln dol.

1