Dwucyfrowe wzrosty sprzedaży w AGC

Red.: |Data publikacji:

AGC podsumowało trzeci kwartał. Koncern podliczył, że sprzedaż netto w okresie od stycznia do końca września wzrosła o ponad 21 proc.

AGC z siedzibą w Japonii podsumowało trzy kwartały działalności. Firma jest dostawcą szkła płaskiego do budownictwa, motoryzacji i sprzętu elektronicznego, ale także komponentów chemicznych. W okresie od stycznia do końca września sprzedaż netto wyniosła 1 233,5 mld jenów (ok. 43,36 mld zł). W minionym roku, w analogicznym okresie wartość sprzedaży netto to 1 012,7 mld jenów (ok. 35,6 mld zł), co obecnie oznacza wzrost o 21,8 proc. Zysk z działalności operacyjnej w tym roku to kwota 148,35 mld jenów (ok. 5,21 mld zł) i jest to wzrost o 265 proc., w stosunku do roku ubiegłego. Wówczas była to kwota 40,58 mld jenów (ok. 1,42 mld zł). Spółka prognozuje, że za cały rok 2021 sprzedaż netto wyniesie 1 690 mld jenów (ok. 59,4 mld zł).

Oddział AGC Asia Pacific, siedziba w Singapurze.

AGC podzieliło wyniki na poszczególne działy. Jeśli chodzi o szkło płaskie, to są to produkty, które zarówno trafiają do segmentu budowlanego, jak i motoryzacyjnego. Jak przyznaje AGC, na etapie produkcji jest to jeden produkt – szkło float, dlatego firma podaje wyniki generalnie odnośnie szkła płaskiego. W tym roku sprzedaż netto szkła płaskiego wyniosła 544,65 mld jenów (ok. 19,14 mld zł), natomiast rok wcześniej za okres dziewięciu miesięcy wartość sprzedaży netto to 465,87 mld jenów (ok. 16,37 mld zł). W tym roku zysk operacyjny wyniósł 25,25 mld jenów (ok. 887 mln zł), z kolei w roku ubiegłym ten wynik był na minusie. Spółka w okresie od stycznia do końca września 2020 r. odnotowała stratę w wysokości 21,91 mld jenów (ok. 770 mln zł).

Zobacz również

Niemcy i Austriacy oszczędzają na osłonach

Niemcy i Austriacy oszczędzają na osłonach

Rynek zewnętrznych osłon przeciwsłonecznych w Niemczech i Austrii przechodzi kryzys. W obu krajach sprzedaż tych wyrobów spadła w 2023 roku po raz pierwszy od wielu lat.

Kooperacja Lanko i Oknoprime

Kooperacja Lanko i Oknoprime

Firma Lanko, polski producent specjalizujący się w produkcji okien i drzwi z PCW oraz aluminium, wykupił 45 proc. udziałów w Oknoprime.

Dormakaba uruchamia kolejne elektrownie fotowoltaiczne

Dormakaba uruchamia kolejne elektrownie fotowoltaiczne

Dormakaba w tym roku uruchomiła już trzy elektrownie fotowoltaiczne w swoich zakładach produkcyjnych. Spowodują one 25-procentowe oszczędności w emisji CO2.

1