Dwucyfrowe wzrosty cen w PSB

Red.: MR |Data publikacji: 2021-10-11

Polskie Składy Budowlane podsumowały ceny materiałów budowlanych we wrześniu. W porównaniu z zeszłym rokiem w tym samym miesiącu wzrosty są dwucyfrowe.

PSB podliczył, że we wrześniu tego roku ceny materiałów budowlanych i do ogrody są średnio wyższe o ponad 21 proc.! ceny są wyższe we wszystkich grupach produktowych. Jednak najbardziej spektakularne wzrosty widać w dziale płyt OSB – aż o 124,7 proc. Jeśli chodzi o stolarkę, czyli przede wszystkim drzwi, to ich cena jest wyższa w stosunku do września w 2020 r. o ponad 11 proc. Chemia budowlana jest droższa o ponad 8 proc., a farby i lakiery o niecałe 7 proc.

Sklep Mrówka w Wodzisławiu Śląskim

PSB podsumowało także trzy kwartały tego roku. W porównaniu do analogicznego okresu ceny wzrosły w tym roku w 19 grupach produktowych – czyli prawie we wszystkich. Największy wzrost widać w dziale płyty OSB – tym razem o ponad 54 proc. Stolarka budowlana jest droższa w tym roku po trzech kwartałach w porównaniu do roku ubiegłego o 5,3 proc. Za produkty chemii budowlanej trzeba zapłacić o 4,6 proc. więcej, a za farby i lakiery o niecałe 4 proc. więcej.

W trzecim kwartale PSB otworzyło kilka nowych placówek handlowych. W lipcu działalność rozpoczęły sklepy Mrówka w Drezdenku, Prószkowie (woj. opolskie) i w Gnojniku. W sierpniu powstał nowy sklep w Wodzisławiu Śląskim, a we wrześniu ruszył market w Uniejowie.

Zobacz również

Roszady w branży maszynowej

Roszady w branży maszynowej

Biesse Group przejęła 100 proc. udziałów Forvet Costruzione Macchine Speciali. Wartość umowy to około 41 mln euro.

Mamy już 3 lata!

Mamy już 3 lata!

Serwis ForumBranzowe.com obchodzi dziś trzecie urodziny! Oficjalnie wystartowaliśmy podczas Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2018 na PGE Narodowym. Jak rozwijał się w tym czasie nasz portal?

Największe firmy z branży na Podkarpaciu

Największe firmy z branży na Podkarpaciu

Złota Setka Firm Podkarpacia to zestawienie największych firm w regionie. Właśnie poznaliśmy przedsiębiorstwa, które dobrze poradziły sobie w 2020 r.

1