Dwucyfrowe wzrosty cen w PSB

Red.: |Data publikacji:

Polskie Składy Budowlane podsumowały ceny materiałów budowlanych we wrześniu. W porównaniu z zeszłym rokiem w tym samym miesiącu wzrosty są dwucyfrowe.

PSB podliczył, że we wrześniu tego roku ceny materiałów budowlanych i do ogrody są średnio wyższe o ponad 21 proc.! ceny są wyższe we wszystkich grupach produktowych. Jednak najbardziej spektakularne wzrosty widać w dziale płyt OSB – aż o 124,7 proc. Jeśli chodzi o stolarkę, czyli przede wszystkim drzwi, to ich cena jest wyższa w stosunku do września w 2020 r. o ponad 11 proc. Chemia budowlana jest droższa o ponad 8 proc., a farby i lakiery o niecałe 7 proc.

Sklep Mrówka w Wodzisławiu Śląskim

PSB podsumowało także trzy kwartały tego roku. W porównaniu do analogicznego okresu ceny wzrosły w tym roku w 19 grupach produktowych – czyli prawie we wszystkich. Największy wzrost widać w dziale płyty OSB – tym razem o ponad 54 proc. Stolarka budowlana jest droższa w tym roku po trzech kwartałach w porównaniu do roku ubiegłego o 5,3 proc. Za produkty chemii budowlanej trzeba zapłacić o 4,6 proc. więcej, a za farby i lakiery o niecałe 4 proc. więcej.

W trzecim kwartale PSB otworzyło kilka nowych placówek handlowych. W lipcu działalność rozpoczęły sklepy Mrówka w Drezdenku, Prószkowie (woj. opolskie) i w Gnojniku. W sierpniu powstał nowy sklep w Wodzisławiu Śląskim, a we wrześniu ruszył market w Uniejowie.

Zobacz również

Najwięksi producenci stolarki w USA

Najwięksi producenci stolarki w USA

W tym sezonie polska branża stolarki znacznie poprawiła swoje wyniki eksportowe na amerykańskim rynku, a ten ma ogromny potencjał. Może o tym świadczyć liczny „klub miliarderów” wśród tamtejszych producentów.

Dobre półrocze w Fart Produkt

Dobre półrocze w Fart Produkt

Fart Produkt minione półrocze zalicza do udanych. Dobre wyniki udało się osiągnąć m.in. dzięki wprowadzeniu nowych produktów do oferty.

Małkowski-Martech wycofuje się z NewConnect

Małkowski-Martech wycofuje się z NewConnect

Małkowski-Martech podsumował wyniki za drugi kwartał. Spółka odnotowała wzrost wartości przychodów, wyższe są także koszty. Podjęła też kroki, by wycofać się z rynku NewConnect.

1