Dwucyfrowe spadki sprzedaży drzwi wejściowych

Red.: |Data publikacji:

Rynek drzwi zewnętrznych w Europie Zachodniej czeka kryzys. Sprzedaż spadnie o 10 proc. Tak prognozuje agencja badająca rynek Interconnection Consulting.

Badacze spodziewają się, że rynek drzwi zewnętrznych dotkliwie odczuje kryzys spowodowany Covid-19. Spadki w wartości sprzedaży pojawią się w 2020 r. i w 2021 r. – w obu przypadkach analitycy oceniają je na ok. 10 proc. Lekka poprawa może się pojawić dopiero w 2022 r., choć wciąż wartość rynku będzie poniżej poziomu sprzed pandemii.

Analizy wskazują, że obecny kryzys, w porównaniu z tym z 2009, silniej wpłynie na pogorszenie się wyników w gospodarkach europejskich. Przy czym kraje Zachodniej Europy odczują bardziej wpływ kryzysu, w porównaniu z krajami Europy Wschodniej. Najbardziej spadek koniunktury dotknie Włochy, Hiszpanię i Wielką Brytanię.

Jeśli chodzi o materiały z których drzwi są produkowane, to największy udział w rynku ma aluminium – ok. 30 proc. Drzwi aluminiowe coraz częściej są montowane w budownictwie mieszkaniowym. Analitycy spodziewają się, że popularność tego produktu wciąż będzie rosła, także w latach kryzysu. Na drugim miejscu są drzwi z PCW, których udział w rynku wynosi 25,9 proc. Zaletą stolarki z PCW jest dobra relacja ceny do jakości, dlatego ten produkt utrzyma swój wysoki udział w rynku.

Badanie powstało na podstawie danych z Niemiec, Szwajcarii, Austrii, Francji, Belgii, Holandii, Luksemburga, Włoch, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Finlandii, Danii, Norwegii i Portugalii.

Zobacz również

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

NSG i AGC podsumowały II kwartał bieżącego roku. Spółki podnosiły ceny na swoje produkty, by zrekompensować podwyżki.

Jeld-Wen odczuwa osłabienie popytu

Jeld-Wen odczuwa osłabienie popytu

Jeld-Wen , amerykański gigant branży stolarki, poinformował, że drugi kwartał tego roku jest jednocześnie ósmym z rzędu, w którym spółka odnotowała wzrost przychodów. Firma zmaga się jednak ze spadkiem popytu i inflacją.           

Co dziesiąte drzwi w Polsce są z importu

Co dziesiąte drzwi w Polsce są z importu

W najnowszym odcinku podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki” przybliżono import drzwi do Polski. Okazuje się, że co dziesiąte drzwi sprzedawane w naszym kraju pochodzą z zagranicy.

1