Duże wzrosty w Somfy po trudnej wiośnie

Red.: MR |Data publikacji: 2020-10-23

Somfy podsumowało właśnie III kwartał. Francuski koncern zanotował sprzedaż w wysokości 368,3 mln euro. To wzrost o ponad 24 proc. w stosunku do roku ubiegłego.

Ten rok jest dla Somfy nietypowy pod kątem sprzedaży. Firma zaczęła stosunkowo dobrze , w pierwszym kwartale notując wzrost sprzedaży na poziomie niecałych 3 proc. Ale już kwiecień, maj i czerwiec były dla koncernu trudne pod kątem handlowym. Firma odnotowała spadek w wartości przychodów o ok. 16 proc. Jednak w kolejnych miesiącach sprzedaż była na bardzo dobrym poziomie. Somfy podaje, że wartość przychodów wyniosła 368,3 mln euro w porównaniu do 301,4 mln euro w roku 2019. Jest to znaczący, 24-procentowy wzrost.

Podsumowując okres od stycznia do końca września spółka podaje, że przychody wyniosły 937,2 mln euro w stosunku do 916,5 mln euro. Jest to wzrost o ok. 3 proc. Widać, że spadki ze sprzedaży, które Somfy odnotowało na wiosnę, zostały wyrównane przez duży wzrost sprzedaży w kolejnych miesiącach. Dobre wyniki Somfy tradycyjnie już notuje we Wschodniej i Centralnej Europie – tu wzrost w III kwartale jest na poziomie ponad 34-procentowym.

Zobacz również

Weru stworzyło drzwiowego Tindera

Weru stworzyło drzwiowego Tindera

Niemiecka firma Weru stworzyła internetowy serwis, który działa na podobnej zasadzie, jak aplikacja randkowa Tinder. Użytkownicy mogą wybrać w niej pasujące do ich typu osobowości zdjęcia, na których podstawie proponowany jest później model drzwi wejściowych.

Alufactory inwestuje w produkcję aluminium

Alufactory inwestuje w produkcję aluminium

Alufactory kupiło i zainstalowało nową linię do produkcji ślusarki aluminiowej. Firma dotychczas specjalizowała się w obróbce metali.

Rekordowe wyniki w Norsk Hydro

Rekordowe wyniki w Norsk Hydro

Norsk Hydro poinformował o wynikach ze sprzedaży z trzeciego kwartału. Wyniki spółki były rekordowe, jednak rynek aluminium jest trudny.

1