Duże wzrosty w Somfy po trudnej wiośnie

Red.: MR |Data publikacji: 2020-10-23

Somfy podsumowało właśnie III kwartał. Francuski koncern zanotował sprzedaż w wysokości 368,3 mln euro. To wzrost o ponad 24 proc. w stosunku do roku ubiegłego.

Ten rok jest dla Somfy nietypowy pod kątem sprzedaży. Firma zaczęła stosunkowo dobrze , w pierwszym kwartale notując wzrost sprzedaży na poziomie niecałych 3 proc. Ale już kwiecień, maj i czerwiec były dla koncernu trudne pod kątem handlowym. Firma odnotowała spadek w wartości przychodów o ok. 16 proc. Jednak w kolejnych miesiącach sprzedaż była na bardzo dobrym poziomie. Somfy podaje, że wartość przychodów wyniosła 368,3 mln euro w porównaniu do 301,4 mln euro w roku 2019. Jest to znaczący, 24-procentowy wzrost.

Podsumowując okres od stycznia do końca września spółka podaje, że przychody wyniosły 937,2 mln euro w stosunku do 916,5 mln euro. Jest to wzrost o ok. 3 proc. Widać, że spadki ze sprzedaży, które Somfy odnotowało na wiosnę, zostały wyrównane przez duży wzrost sprzedaży w kolejnych miesiącach. Dobre wyniki Somfy tradycyjnie już notuje we Wschodniej i Centralnej Europie – tu wzrost w III kwartale jest na poziomie ponad 34-procentowym.

Zobacz również

Drutex zarabia i zbroi się dalej

Drutex zarabia i zbroi się dalej

Bytowski Drutex przekroczy w tym roku próg miliarda zł przychodów, a jak zapewnia kierownictwo firmy przekroczony również zostanie próg 100 milionów zł wypracowanego zysku netto.

Awilux przekroczył sto milionów

Awilux przekroczył sto milionów

Dobre wieści płyną z Leszna, z Awiluxu. Pomimo okresu pandemii producent ten zamyka rok 2020 niemal 20-procentowym wzrostem, przekraczając nawet zakładany 100-milionowy poziom przychodów.

Sanok Rubber notuje wzrost w przychodach

Sanok Rubber notuje wzrost w przychodach

Sanok Rubber podał do wiadomości wyniki z trzech kwartałów. W tym roku przychody ze sprzedaży wyniosły 706,11 mln zł. Sanok Rubber podaje także dane handlowe dotyczące uszczelek do stolarki.

1